Naturalny osuszacz powietrza do domu. Te rośliny błyskawicznie pochłaniają wilgoć w kuchni i łazience

Jaka wilgotność powietrza w domu jest właściwa? Niestety, spadek temperatury za oknem sprzyja powstawaniu wilgoci w domu. Naturalny osuszacz powietrza jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza wtedy, kiedy ładnie wygląda. Przygotowaliśmy listę roślin, które pomogą ci pozbyć się wilgoci w kuchni i łazience.

Wilgoć najczęściej jest wynikiem niedogrzania pomieszczeń lub złej wentylacji. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym możemy zauważyć jej wzrost w domu. Najczęściej jest on spowodowany suszeniem ubrań, gotowaniem lub długimi, gorącymi kąpielami. Pojawienie się jej w domu może doprowadzić do powstania niebezpiecznej dla zdrowia pleśni. Warto zadbać o prawidłową ilość wilgoci w mieszkaniu, ale jak to zrobić? Sprawdź, jak to zrobić domowymi sposobami. 

Więcej przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Dokucza ci wilgotność w domu? Te rośliny rozwiążą twój problem

Jesienią i zimą możemy borykać się z wilgocią w domu, jednak na jej pozbycie się istnieje prosty sposób. Jaki? Wystarczy postawić w domu rośliny, które ją pochłoną. 

Paproć - popularna roślina doniczkowa, która wchłania nadmiar wilgoci, a dodatkowo oczyszcza powietrze z toksyn i zapobiega powstawaniu pleśni. Doskonałym miejscem na postawienie tej rośliny będzie łazienka, ponieważ paproć lubi ciemne przestrzenie.

Bluszcz pospolity - to także nasz sprzymierzeniec w walce z wilgocią. Do tego jest rośliną prostą w uprawie. Podobnie jak paproć dobrze czuje się w zaciemnionych miejscach. Oprócz pochłaniania wilgoci bluszcz usuwa zarodniki pleśni oraz nieprzyjemny zapach

Storczyk - nie tylko zachwycą nas swoim wyglądem, ale też pozwolą pozbyć się wilgoci.

Skrzydłokwiat - to roślina, która świetnie będzie czuła się w łazience, ponieważ uwielbia cień i wilgoć. Postawienie skrzydłokwiatu w mieszkaniu sprawi, że nie tylko pozbędziemy się wilgoci, ale także toksyn z powietrza. 

Chamedora wytworna (palma koralowa) - lubi wilgotne i zaciemnione przestrzenie, a idealna temperatura dla tej rośliny wynosi od 15 do 20 stopni. Chamedora wytworna nie tylko osuszy powietrze, ale także je oczyści.

Naturalny osuszacz powietrza do domu to nie wszystko. Te produkty też pomogą

W pozbyciu się nadmiernej wilgoci pomorze nam również kreda. Wystarczy umieścić ją blisko miejsca, w którym zbiera się woda. Innym sposobem na osuszenie powietrza jest zawinięcie w gazy soli lub sody oczyszczonej i umieszczenie jej obok wilgotnego miejsca. Gazę należy zmienić, kiedy znajdujący się w niej produkt zostanie rozpuszczony.

Więcej o: