Wilgoć najczęściej jest wynikiem niedogrzania pomieszczeń lub złej wentylacji. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym możemy zauważyć jej wzrost w domu. Najczęściej jest on spowodowany suszeniem ubrań, gotowaniem lub długimi, gorącymi kąpielami. Pojawienie się jej w domu może doprowadzić do powstania niebezpiecznej dla zdrowia pleśni. Warto zadbać o prawidłową ilość wilgoci w mieszkaniu, ale jak to zrobić? Sprawdź, jak to zrobić domowymi sposobami.
Więcej przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Jesienią i zimą możemy borykać się z wilgocią w domu, jednak na jej pozbycie się istnieje prosty sposób. Jaki? Wystarczy postawić w domu rośliny, które ją pochłoną.
Paproć - popularna roślina doniczkowa, która wchłania nadmiar wilgoci, a dodatkowo oczyszcza powietrze z toksyn i zapobiega powstawaniu pleśni. Doskonałym miejscem na postawienie tej rośliny będzie łazienka, ponieważ paproć lubi ciemne przestrzenie.
Bluszcz pospolity - to także nasz sprzymierzeniec w walce z wilgocią. Do tego jest rośliną prostą w uprawie. Podobnie jak paproć dobrze czuje się w zaciemnionych miejscach. Oprócz pochłaniania wilgoci bluszcz usuwa zarodniki pleśni oraz nieprzyjemny zapach.
Storczyk - nie tylko zachwycą nas swoim wyglądem, ale też pozwolą pozbyć się wilgoci.
Skrzydłokwiat - to roślina, która świetnie będzie czuła się w łazience, ponieważ uwielbia cień i wilgoć. Postawienie skrzydłokwiatu w mieszkaniu sprawi, że nie tylko pozbędziemy się wilgoci, ale także toksyn z powietrza.
Chamedora wytworna (palma koralowa) - lubi wilgotne i zaciemnione przestrzenie, a idealna temperatura dla tej rośliny wynosi od 15 do 20 stopni. Chamedora wytworna nie tylko osuszy powietrze, ale także je oczyści.
W pozbyciu się nadmiernej wilgoci pomorze nam również kreda. Wystarczy umieścić ją blisko miejsca, w którym zbiera się woda. Innym sposobem na osuszenie powietrza jest zawinięcie w gazy soli lub sody oczyszczonej i umieszczenie jej obok wilgotnego miejsca. Gazę należy zmienić, kiedy znajdujący się w niej produkt zostanie rozpuszczony.