Jak czyścić srebro? Popularny napój sprawi, że biżuteria znów będzie pięknie błyszczeć

Srebro z czasem ciemnieje, jednak nie oznacza to, że na zawsze traci swój wygląd. Można powstrzymać proces zachodzenia reakcji chemicznych, stosując jeden z trików. Jak wyczyścić srebro, aby znów było błyszczące? Jeden ze sposobów wykonasz z udziałem znanego napoju.

Z czasem srebro ciemnieje i matowieje. To naturalny proces, który wynika m.in. z częstego użytkowania. Tyczy się to nie tylko biżuterii, ale np. srebrnych sztućców, czy zestawu kolędowego. Co zrobić, aby srebrne przedmioty znów wyglądały jak nowe? Popularny napój może być świetnym rozwiązaniem.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Jak czyścić srebro domowym sposobem? Użyj produktu za niewiele ponad złotówkę

Najbardziej banalny sposób na usunięcie brudu w ciemnym kolorze ze srebra, to użycie sody. Ten trik jest najbardziej popularny i działa przy niewielkich zabrudzeniach i zmatowieniach. Wystarczy przygotować roztwór gorącej wody i sody (łyżeczka sody na szklankę wody) oraz zalać przedmioty ze srebra. Następne, przykryć folią aluminiową naczynie na kilkanaście minut, a potem osuszyć dokładnie przedmioty.

Jak wyczyścić srebro za pomocą pasty do zębów? Działa na nie genialnie!

Kolejny sprawdzony sposób na czyszczenie srebra, to użycie pasty do zębów. Ten produkt może się sprawdzić również np. przy czyszczeniu białych butów. W przypadku srebra należy nałożyć niewielką ilość pasty na szczotkę lub kuchenny (miękki) zmywak, czy gąbkę. Delikatnymi ruchami należy teraz natrzeć srebro, a następnie opłukać wyczyszczone, srebrne przedmioty.

Czyszczenie srebra domowym sposobem. Użyj popularnego napoju

Do czyszczenia srebra genialnie sprawdzi się też napój typu cola. Jest lepki i słodki, ale posiada substancje, które działają antykorozyjnie. Wystarczy zalać napojem srebrne przedmioty i odczekać. Następnie dokładnie opłukać ciepłą wodą i gotowe!

Więcej o: