Wsyp pół szklanki soli do zlewu. Ten genialny trik pomaga zaoszczędzić nawet 200 złotych

Tylko sól i wrząca woda są potrzebne, aby zaoszczędzić nawet 200 złotych. Ta metoda pozwoli rozwiązać problem, który może pojawić się w kuchni lub łazience. Nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy na detergenty, czy specjalistów. Wystarczy ci to, co każdy z nas ma w swojej kuchni.
Zobacz wideo Jak dbać o zlew?

Większość z nas doświadczyła tego problemu w swoim życiu. Chcieliśmy umyć naczynia, ale woda nie chciała spływać, a ponadto ze zlewu czuć było nieprzyjemny zapach. Każdemu z nas czasem zdarzy się zostawić resztki na talerzu. To właśnie najczęstszy powód zapchanych rur. Kiedy problem już się pojawi, wcale nie musimy od razu używać żrących środków chemicznych, które mogą być niebezpieczne dla środowiska, ani wzywać hydraulika. Pomocna może być zwykła sól. Warto także zadbać o to, aby na zlewie nie osadzał się kamień, więcej na ten temat można znaleźć tutaj.

Więcej podobnych trików można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak odetkać zlew? Sól i wrzątek mogą szybko pomóc

Kiedy w naszym zlewie, woda nie będzie chciała już spływać swobodnie odpływem, pomocna może okazać się zwykła sól kuchenna i wrząca woda. Wystarczy wsypać pół szklanki soli bezpośrednio do odpływu, a następnie zalać 1 litrem wrzącej wody. Dzięki temu, powinniśmy być w stanie odetkać nasze rury i pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Dobrym sposobem może również okazać się aspiryna, więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Co zrobić, kiedy rura jest zatkana? Z pomocą może przyjść soda oczyszczona i ocet

Jeśli odpływ wciąż jest zapchany, możemy sięgnąć po dodatkową pomoc, którą również znajdziemy w kuchni. Ponownie wsypujemy pół szklanki soli, ale dodajemy do tego również pół szklanki sody oczyszczonej. Następnie taką mieszankę zalewamy 1 szklanką octu i przykrywamy talerzykiem lub szmatką. Powinna zacząć wytwarzać się piana oraz będziemy mogli usłyszeć "bulgotanie" dochodzące z odpływu. Zostawiamy mieszankę w zlewie na godzinę, a po tym czasie przepłukujemy wszystko wodą. Ten sposób, powinien przywrócić drożność rur w naszym domu. 

Więcej sposobów na domowe udrażnianie rur możesz znaleźć tutaj.

Więcej o: