Wsypujesz sól do garnka przed zagotowaniem się wody? Niewiele osób wie, że popełnia ogromny błąd!

Wsypywanie soli do garnka, zanim woda się zagotuje to błąd. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, dlaczego pod żadnym pozorem nie można tego robić. Nawet jeżeli w kuchni używasz garnków ze stali nierdzewnej, to może spowodować, że narzędzia kuchenne będą potrzebowały wymiany.

Gotowanie to świetna zabawa i pasja wielu z nas, jednak musimy pamiętać o jednej ważnej zasadzie, aby nie doprowadzić do zniszczenia narzędzi kuchennych. Podpowiadamy także, jak poradzić sobie z przypalonymi garnkami. 

Więcej porad przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Zobacz wideo Kuchenne katastrofy. Jak uratować zbyt słoną lub za tłustą zupę? Jak wyczyścić przypalony garnek?

Nie dodawaj soli do garnka przed gotowanie. Co się stanie, jeśli to zrobisz?

Sól może zniszczyć nasze garnki, jeśli wsypiemy ją do niegotującej się wody. Nawet jeżeli w kuchni używasz garnków ze stali nierdzewnej, to posolenie wody przed jej zagotowanie jest błędem. Okazuje się, że sól uszkadza wówczas wewnętrzną powierzchnię garnka, a to może doprowadzić do jego powolnego rdzewienia. Przez to gotowane jedzenie będzie przywierać do garnka i się przypalać. Dlatego pamiętaj, aby wsypywać sól do już gotującej się wody. 

Jak poradzić sobie z przypalonymi garnkami? Proste i szybkie sposoby 

Rdzewienie garnków to nie jedyny problem, z którym borykamy się w kuchni. Co zrobić, jeśli przez naszą nie uwagę na dnie garnka pojawi się spalenizna? Jednym ze sposobów jest rozsmarowanie na dnie przypalonego garnka pasty przygotowanej z sody oczyszczonej i wody. Miksturę zostawiamy na kilka godzin, a następnie zalewamy całość gorącą wodą i czekamy przez parę minut. Następnie myjemy garnek. To powinno sprawić, że spalenizna zniknie. 

Innym sposobem na pozbycie się przypalenia jest pokrojenie cytryny na ćwiartki i wtarcie soku w spalone miejsca. Kiedy już to zrobimy, powinniśmy zalać garnek ciepłą wodą i odstawić go na kilka godzin. Należy jednak pamiętać, że tego sposobu nie powinniśmy wykorzystywać przy czyszczeniu garnków aluminiowych. 

Więcej o: