Jak pozbyć się smrodu z butów? Te banalne triki błyskawicznie rozprawią się z brzydkim zapachem

Nieprzyjemny zapach z butów może zdarzyć się każdemu. Możemy być tym skrępowani, idąc do znajomych, gdzie przed wejściem zwykle należy zdjąć obuwie. Niestety, samo zachowanie odpowiedniej higieny stóp nie wystarczy. Na szczęście są sposoby na ten brzydki zapach.
Zobacz wideo Jak wyczyścić zamszowe buty?

Nawet kiedy zadbamy o higienę naszych stóp i tak może się zdarzyć, że buty będą mieć nieprzyjemny zapach. W takim przypadku nie wystarczy już czyszczenie ich od zewnątrz i trzeba znaleźć sposób na zadziałanie również od wewnątrz. Nie wkładaj butów do pralki! Znamy o wiele lepsze sposoby.

Więcej podobnych trików możesz znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak rozciągnąć za małe buty? Jak rozciągnąć buty domowymi sposobami? Wystarczy ziemniak

Jak pozbyć się smrodu z butów? Znajdziesz to w swojej kuchni

Dobrym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów, jest użycie torebek z herbatą. Właściwości jej liści, znane są z tego, że potrafią absorbować zapachy. Dlatego może nam to pomóc z problemem. W tym celu należy umieścić od 3 do 4 torebek z czarną herbatą we wnętrzu buta i pozostawić je tam na całą noc. W ten sposób przykry zapach powinien zniknąć. Co więcej, ten sposób może pomóc w usunięciu nadmiaru wilgoci z butów. Dzięki temu kolejnego dnia problem zostanie rozwiązany. 

Co na śmierdzące buty? Wystarczy wsadzić je do foliowej torebki

Nieprzyjemny zapach z butów bierze się przede wszystkim z nadmiaru wilgoci oraz ciepła, które razem tworzą idealne środowisko dla rozwoju wszelkich bakterii i grzybów. Dlatego zamrażarka może nam pomóc. Sposób polega to na tym, aby umieścić w niej buty dotknięte problemem i pozostawić na całą noc. Jednak zanim to zrobimy, warto zabezpieczyć buty i wsadzić je na przykład do foliowych worków. Jeśli zapach nie zniknął, należy powtórzyć proces jeszcze kilka razy. Inne triki z użyciem zamrażalnika znajdziesz tutaj.

ubrania oversize Za duże ubrania to nie problem. Poznaj trik, który zmieni je w modną stylizację

Gdy buty śmierdzą, pomoc można również znaleźć w kuchni

Równie skutecznym trikiem może okazać się użycie sody oczyszczonej. Zasyp buty proszkiem i pozostaw na kilka godzin. Jeśli to możliwe, możesz zostawić je także na całą noc. Następnie usuń sodę z butów, po prostu ją wysypując, a jeśli pojawi się z tym problem, użyj odkurzacza. 

Więcej sposobów na usuwanie nieprzyjemnego zapachu z butów można znaleźć tutaj. 

Więcej o: