Wrzuć do toalety zapałkę i zobacz, co się stanie. W ten sposób zaoszczędzisz pieniądze

Toaleta to miejsce w domu, o której czystość powinniśmy dbać najbardziej. To tam gromadzą się bakterie, wirusy oraz grzyby. Jednak to nie jedyny problem. Czasem pojawia się kłopot związany z nieprzyjemnym zapachem. Co wówczas powinniśmy zrobić? Okazuje się, że nie musimy kupować chemicznych odświeżaczy. Wystarczy do tego jedna zapałka.

Zamiast kupować drogie specyfiki do odświeżania toalet, wystarczy udać się do kiosku po paczkę zapałek. Dowiedz się, co zrobić, aby odzyskać przyjemny zapach w łazience

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl 

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Wrzuć jedną zapałkę do toalety. To pozwoli ci zadbać o zapach w łazience

Jeśli chcesz usunąć nieprzyjemny zapach z łazienki, wystarczy użyć jednej zapałki. Po jej podpaleniu wrzuć ją do muszli klozetowej i pozostaw w niej na kilka minut. Siarka, która znajduje się w zapałce, rozejdzie się po całej toalecie i zlikwiduje bakterie, które są odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach. Następnie należy założyć rękawiczki i wyciągnąć zapałkę z muszli klozetowej i wyrzucić ją do kosza. Czynność tą powinniśmy powtarzać dwa razy w tygodniu. Należy jednak pamiętać, że podczas wrzucania zapałki do toalety w jej pobliżu nie powinny znajdować się przedmioty ani środki łatwo palne. Dodatkowo odstęp między ostatnim czyszczeniem muszli przy użyciu detergentów a wrzucaniem do niej zapałki powinien wynosić od dwóch do trzech dni. 

Jak pozbyć się kamienia i zacieków z toalety - niezawodne triki na czystą muszlę klozetową 

Kiedy w naszym miejscu zamieszkania jest twarda woda, bardzo prawdopodobne, że na muszli klozetowej powstanie żółty nalot. Pozbędziesz się go za pomocą octu. Po pierwsze musisz podgrzać w garnku butelkę octu lub zmieszać ją z 500 mililitrami wrzątku. Następnie zakręć dopływ do spłuczki, spuść wodę i zdejmij pokrywę. Później wlej do zbiornika ocet i uzupełnij go woda do wysokości osadu. Pozostaw mieszaninę octu i wody na pół godziny do godziny. Po upływie tego czasu wyszoruj zbiornik szczotką i spuść wodę. Kiedy już to zrobisz, możesz odkręcić dopływ i zamontować pokrywkę. 

Do pozbycia się kamienia na dnie muszli ponownie możesz wykorzystać ocet. Tym razem musisz wydobyć całą wodę z dna toalety. Kiedy już uda ci się to zrobić wlej ocet spirytusowy 10 proc., aby w całości pokryć osad z kamienia i pozostaw go na całą noc. Następnego dnia wyczyść muszlę szczotką i spuść wodę. To pozwoli ci rozprawić się z uporczywym kamieniem. 

Więcej o: