Jak rozciągnąć buty domowym sposobem? Użyj produktów za grosze, a znów będą pasowały idealnie

Czasem zdarza się, że podczas zakupów buty wydawały się idealne. Jednak kiedy docieramy do domu, okazuje się, że choć w sklepie wszystko było w porządku, to są one jednak za małe. Jeśli bardzo nam się podobają, nie ma potrzeby ich zwracać. Dzięki tym banalnym sposobom może udać się je rozciągnąć.
Zobacz wideo Jak czyścić buty zimą?

Niedopasowane buty potrafią być prawdziwym utrapieniem. Powodują otarcia, odciski czy z czasem doprowadzają do nieodwracalnej deformacji stopy. Nie zawsze uda nam się spostrzec, że buty, które mierzymy w sklepie, będą powodować takie dolegliwości. Dlatego, kiedy już wiemy, że kupiliśmy za ciasne buty, warto spróbować tych trików, zanim zaniesiemy je do szewca czy oddamy do sklepu

Więcej podobnych materiałów znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak rozciągnąć buty? Wykorzystaj wodę i skarpety. Ciesz się efektami!

Ten prosty trik może pomóc ci oszczędzić czas i pieniądze. Należy zmoczyć grube skarpety, na przykład typu frotté, trzeba jednak uważać, żeby nie były zbytnio namoczone, powinny być tylko wilgotne.  Następnie zakładamy je na stopy i próbujemy w nich rozchodzić zbyt ciasne buty. Po pewnym czasie, jeśli będziemy powtarzać czynność, buty powinny się rozciągnąć. 

Sposób na rozciągnięcie butów. Nie trzeba używać skarpet

Równie dobrym sposobem na rozciąganie butów z naturalnej skóry mogą być gazety. Należy namoczyć je w wodzie i utworzyć kształt podobny do kuli. Następnie włożyć je do butów, jak najbardziej dopasowując je do ich kształtu. Gazet musi być na tyle dużo, aby ciasno wypełniły wnętrze. Buty, będą rozciągać się około 20 godzin. 

Jeszcze bardziej skuteczne może być nasączenie butów denaturatem lub spirytusem. Jednak jeśli nasze buty mają jasny kolor, odradzamy ten sposób. Mogłoby doprowadzić to do odbarwienia obuwia. Sprawdź także, jakie modele butów w tym sezonie są na topie w tym artykule

Co zrobić, gdy buty są za małe? Wystarczy woda i foliowe torebki 

Można także wypróbować sposób z zamrażalnikiem. Należy wypełnić woreczki foliowe wodą, ale takich, które nadają się do mrożenia. Następnie włożyć je do butów i całość umieścić w zamrażarce. Powinny znajdować się tam całą noc. Woda, która zmieni się w lód, zwiększy delikatnie swoją objętość, co może pomóc w rozciągnięciu buta. Więcej sposobów na rozciągnięcie butów znajdziesz w naszym poprzednim artykule.

Więcej o: