Gwiazda "Nad Niemnem" miała krótkie i smutne życie. Zmarła, kiedy postanowiła odmienić swój los

Bożena Rogalska, która wcieliła się w rolę Marty Korczyńskiej w "Nad Niemnem" zmarła, gdy postanowiła odmienić swoje życie. Utalentowana artystka odnosząca wielkie sukcesy na scenie była jedną z czołowych aktorek Teatru im. Jaracza w Łodzi. Odeszła przedwcześnie w tragicznych okolicznościach. Przypominamy jej smutną historię.

Bożena Rogalska w 1986 roku zachwycała w "Nad Niemnem". Choć zagrała w zaledwie pięciu filmach, do tej pory posiada grono wiernych fanów. Jej doskonałe filmowe kreacje do dziś zachwycają zarówno miłośników polskiego kina, jak i licznych krytyków filmowych.

Zobacz wideo Marcin Mroczek stracił profile w mediach społecznościowych. Teraz apeluje o pomoc

Miała krótkie i smutne życie. Zmarła w tragicznych okolicznościach

Bożena Rogalska ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie w 1975 roku. Trochę później otrzymała angaż w opolskim Teatrze Dramatycznym im. Jana Kochanowskiego. Po bardzo udanym sezonie 1978/1979 zamieszkała w Łodzi, gdzie pracowała w Teatrze im. Stefana Jaracza, często grając główne role w ówczesnym repertuarze. W tym czasie występowała także w Teatrze Telewizji.

 

Obok Grażyny Szapołowskiej, Jana Englerta i Ewy Błaszczyk zagrała w filmie "Bluszcz", który miał swoją premierę w 1982 roku. Kolejne filmy z jej udziałem to "Idol", "Wakacje w Amsterdamie" i "Republice nadziei". Jednak do historii przeszła jej znakomita rola Marty Korczyńskiej w ekranizacji powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem" z 1987 roku w reżyserii Zbigniewa Kuźmińskiego.

Nie zostawiaj klucza w zamku w drzwiach. Ten zwyczaj może przysporzyć ci problemów Nie zostawiaj klucza w zamku w drzwiach. To może przysporzyć ci problemów

Gwiazda "Nad Niemnem" zmarła, gdy postanowiła odmienić swoje życie

Niestety tuż po tej roli propozycie zawodowe pojawiały się znacznie rzadziej. Gwiazda postanowiła otworzyć swój salon odnowy biologicznej i zostać businesswomen. Mniej więcej w tym czasie wystąpiła po raz ostatni jako Rachela w "Weselu" Stanisława Wyspiańskiego oraz telewizyjnej wersji spektaklu "Zdziczenie obyczajów pośmiertnych" Bolesława Leśmiana.

Kret (zdjęcie ilustracyjne) Niezawodne sposoby na kreta. Przestaniesz się martwić o trawnik

Trzy lata później postanowiła odmienić swoje życie i wyjechać do Włoch. Niestety kilka miesięcy później zginęła w tragicznym wypadku, do którego doszło w Suoli koło Modeny.

Bożena Rogalska zmarła 14 maja 1991 roku, pozostawiając swoich fanów w głębokiej żałobie.

Więcej o: