Gwiazda "Nad Niemnem" miała krótkie i smutne życie. Zmarła, kiedy postanowiła odmienić swój los

Bożena Rogalska, która wcieliła się w rolę Marty Korczyńskiej w "Nad Niemnem" zmarła, gdy postanowiła odmienić swoje życie. Utalentowana artystka odnosząca wielkie sukcesy na scenie była jedną z czołowych aktorek Teatru im. Jaracza w Łodzi. Odeszła przedwcześnie w tragicznych okolicznościach. Przypominamy jej smutną historię.

Bożena Rogalska w 1986 roku zachwycała w "Nad Niemnem". Choć zagrała w zaledwie pięciu filmach, do tej pory posiada grono wiernych fanów. Jej doskonałe filmowe kreacje do dziś zachwycają zarówno miłośników polskiego kina, jak i licznych krytyków filmowych.

Zobacz wideo Marcin Mroczek stracił profile w mediach społecznościowych. Teraz apeluje o pomoc

Miała krótkie i smutne życie. Zmarła w tragicznych okolicznościach

Bożena Rogalska ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie w 1975 roku. Trochę później otrzymała angaż w opolskim Teatrze Dramatycznym im. Jana Kochanowskiego. Po bardzo udanym sezonie 1978/1979 zamieszkała w Łodzi, gdzie pracowała w Teatrze im. Stefana Jaracza, często grając główne role w ówczesnym repertuarze. W tym czasie występowała także w Teatrze Telewizji.

 

Obok Grażyny Szapołowskiej, Jana Englerta i Ewy Błaszczyk zagrała w filmie "Bluszcz", który miał swoją premierę w 1982 roku. Kolejne filmy z jej udziałem to "Idol", "Wakacje w Amsterdamie" i "Republice nadziei". Jednak do historii przeszła jej znakomita rola Marty Korczyńskiej w ekranizacji powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem" z 1987 roku w reżyserii Zbigniewa Kuźmińskiego.

Gwiazda "Nad Niemnem" zmarła, gdy postanowiła odmienić swoje życie

Niestety tuż po tej roli propozycie zawodowe pojawiały się znacznie rzadziej. Gwiazda postanowiła otworzyć swój salon odnowy biologicznej i zostać businesswomen. Mniej więcej w tym czasie wystąpiła po raz ostatni jako Rachela w "Weselu" Stanisława Wyspiańskiego oraz telewizyjnej wersji spektaklu "Zdziczenie obyczajów pośmiertnych" Bolesława Leśmiana.

Trzy lata później postanowiła odmienić swoje życie i wyjechać do Włoch. Niestety kilka miesięcy później zginęła w tragicznym wypadku, do którego doszło w Suoli koło Modeny.

Bożena Rogalska zmarła 14 maja 1991 roku, pozostawiając swoich fanów w głębokiej żałobie.

Więcej o: