Zamiast do zmywarki, użyj go do mycia kabiny prysznicowej. Błyskawicznie usunie osad z kamienia

Osad z kamienia na kabinie prysznicowej to powracający problem. Jak pozbyć się go na dłużej i cieszyć się czystymi szybami? Wystarczy użyć jednego produktu, który zazwyczaj wykorzystujemy w kuchni. Podpowiadamy, jak go wykorzystać, aby nieestetyczne smugi z kamiennego osadu nie pojawiały się na drzwiach.

Osad z kamienia na kabinie prysznicowej to nieestetyczny problem. Szczególnie często nawraca w mieszkaniach, gdzie jest twarda woda. Na szczęście istnieje prosty sposób na pozbycie się go. Jaki? Wyjaśniamy!

Po więcej porad zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl 

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Sposób na osad z kamienia na szybach kabiny prysznicowej. Użyj tego płynu!

Osadu z kamienia błyskawicznie pozbędziesz się, wykorzystując nie tylko środki chemiczne, ale też domowe roztwory na bazie octu. Jednak jeśli nie lubisz jego nieprzyjemnego zapachu, to znamy inną metodę, która pozwoli ci cieszyć się kabiną bez smug. Produkt, którego potrzebujesz, najprawdopodobniej masz już w domu. Płyn do nabłyszczania naczyń, nie tylko zadba o twoją zastawę. Okazuje się, że świetnie radzi sobie z osadem z kamienia znajdującym się na szklanej kabinie prysznicowej. 

Płyn do nabłyszczania naczyń na drzwi kabiny prysznicowej. Jak go użyć?

Do wyczyszczenia kabiny prysznicowej z osadów będziesz potrzebował płynu do nabłyszczania naczyń, który używany jest w zmywarkach oraz butelki z atomizerem. Przelej płyn do pojemnika i spryskaj nim powierzchnię kabiny prysznicowej. Jeśli nie masz butelki ze spryskiwaczem, nanieś produkt na ścierkę z mikrofibry i rozsmaruj go na szybie oraz płytkach lub kafelkach. Pozostaw produkt na kilka minut, a następne wytrzyj go wilgotną szmatką. Płyn do nabłyszczania naczyń nie pozostawi smug, które często pojawiają się podczas mycia szyb. Powstawaniu smug zapobiega także czyszczenie szyb od góry do dołu. Na koniec przetrzyj szybę ręcznikiem papierowym i ciesz się idealnie czystą kabiną prysznicową. 

Więcej o: