Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań? Użyj taniego produktu z kuchni! Błyskawicznie usuwa smród

Czasem zdarza się, że kiedy chcemy wyjąć kurtkę na zimę, ta ma zapach stęchlizny. Nie jest to nic przyjemnego i może też być prawdziwym problemem, jeśli nie zadziałamy odpowiednio wcześniej. Co więcej, nawet tuż po praniu problem może się pojawić. Istnieją jednak sposoby, aby walczyć z problemem.
Zobacz wideo Jak usunąć plamę z wina?

Każdy z nas mógł mieć kiedyś do czynienia z tym problemem. Kiedy wysuszyliśmy pranie albo wyciągamy kurtkę na zimę z szafy, nagle czujemy, że ubrania mają nieprzyjemny zapach. Istnieją jednak metody na pozbycie się problemu stęchlizny. Jeśli zastosujemy kilka prostych trików, nigdy więcej nie będziemy się z tym mierzyć. Oto kilka metod, które mogą pomóc. 

Po więcej podobnych trików zajrzyj na naszą stronę główną Gazeta.pl

Plama na ubraniach Domowe sposoby na tłuste plamy na ubraniach. Posyp je tym produktem

Jak usunąć zapach stęchlizny? Najważniejsze jest, aby ograniczyć wilgoć

Problem zapachu stęchlizny, często wynika ze zbyt wysokiego poziomu wilgoci w naszej szafie. Takie środowisko, w którym trzymamy ubrania, powoduje namnażanie się bakterii. Dlatego, jeśli chcemy zwalczyć problem, musimy przede wszystkim zadbać o ograniczenie poziomu wilgotności. Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć, jest zakup pochłaniacza wilgoci do szafy. Takie akcesorium często nadaje również przyjemny zapach, a więc nie dość, że możemy pozbyć się problemu stęchlizny, to jeszcze możemy dodać świeżości ubraniom. Więcej o pochłaniaczach wilgoci można dowiedzieć się tutaj

Zapach stęchlizny na ubraniach usuniesz za pomocą sody oczyszczonej

Oprócz zapewnienia odpowiedniego poziomu wilgoci w naszej szafie możemy także zadbać o pranie. Soda oczyszczona dodana do prania, skutecznie potrafi rozprawić się z wszelkimi bakteriami i przykrym zapachem. Nie kosztuje ona dużo, a wiele osób posiada ją w swojej kuchni, co sprawia, że jest to też dość tani sposób. Wystarczy dodać trochę sody oczyszczonej do dozownika na proszek i ustawić program z wysoką temperaturą w pralce. Ten sposób powinien sprawić, że problem zapachu stęchlizny zniknie. Na temat innego zastosowania sody oczyszczonej, można dowiedzieć się tutaj

zapach w kuchni Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z kuchni? Banalny sposób za 1,29 zł

Suszenie ubrań też ma wpływ na ich zapach. Oto prosty sposób 

Jeśli zbyt długo zostawimy wilgotne pranie w pralce, tym większe będzie prawdopodobieństwo, że będzie mieć ono nieprzyjemny zapach. Warto od razu rozwiesić mokre ubrania na suszarce. Warto jednak pamiętać, aby nie były one zbyt blisko siebie. 

Więcej sposobów na pozbycie się zapachu stęchlizny z ubrań można znaleźć tutaj

Więcej o: