Jak wyczyścić piekarnik? Posyp tym zabrudzenia i spryskaj wodą. Będzie lśnił czystością

Jak wyczyścić piekarnik? To wcale nie musi być czasochłonne i męczące. Na widok brudu na szybie i we wnętrzu urządzenia często tracimy chęć do sprzątania. Osady z tłuszczu i przypalone plamy znikną w mgnieniu oka dzięki tym sprawdzonym sposobom. Wypróbuj, a nie pożałujesz!

Więcej porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa domowe myki na czyszczenie piekarnika. Sprawdź, jakie to proste

Czyszczenie piekarnika to czynność, którą często odkładamy na później. Zapominamy, że nieregularne sprzątanie brudu w jego wnętrzu sprawia, że jego usunięcie może stać się trudniejsze. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które nie tylko ułatwią pozbycie się trudnych plam, lecz także pozwolą zaoszczędzić na drogich środkach chemicznych. Sprawdź, jak wyczyścić piekarnik domowymi sposobami.

Jak wyczyścić piekarnik? Potrzebujesz tylko tych 3 produktów, które znajdziesz w swojej kuchni

By pozbyć się zabrudzeń i zaschniętych plam tłuszczu z szyby piekarnika, nie musisz sięgać po silne środki. Wystarczy ci jedynie soda oczyszczona, odrobina wody i folia aluminiowa. Brzmi niecodziennie? Nic bardziej mylnego. Dzięki temu skutecznie wyczyścisz drzwiczki piekarnika.

  • Otwórz piekarnik. Drzwiczki ustaw pod kątem prostym.
  • Spryskaj je ciepłą wodą.
  • Posyp sporą ilością sody oczyszczonej. Możesz dodatkowo jeszcze raz spryskać wodą.
  • Odczekaj kilka minut, a następnie kawałek folii aluminiowej zgnieć w kulkę.
  • Zacznij szorować zabrudzone drzwiczki. Rób to delikatnie, by nie porysować szyby.
  • Zmyj sodę mokrą ściereczką. Jeśli na drzwiczkach pozostały jeszcze resztki zabrudzeń, powtórz czynności.

Czyszczenie piekarnika nie musi być czasochłonne. Te sposoby pozwolą pozbyć się zabrudzeń

Najpopularniejszym domowym sposobem na czyszczenie piekarnika jest wykorzystanie tabletki do zmywarki. To jednak niejedyna metoda na pozbycie się zaschniętych i przypalonych plam.

  1. Opakowanie proszku do pieczenia wymieszaj z odrobiną wody do powstania gęstej pasty. Nałóż na plamy i pozostaw na kilkanaście minut. Wyszoruj gąbką zwilżoną wodą, a na koniec zmyj i wytrzyj do sucha ściereczką.
  2. Wlej do butelki ze spryskiwaczem ocet i wodę w proporcji 1:1. Dokładnie spryskaj wnętrze piekarnika i pozostaw na 15-20 minut. Zaschnięte plamy wyszoruj gąbką, piekarnik wytrzyj wilgotną ściereczką.
  3. Pół szklanki sody oczyszczonej wymieszaj z łyżką płynu do mycia naczyń i odrobiną wody. Po uzyskaniu konsystencji gęstej pasty nałóż mieszankę na plamy. Przykryj folią spożywczą i pozostaw na noc. Rano zdejmij folię i przy pomocy wilgotnej gąbki wyszoruj zabrudzenia. Wytrzyj wnętrze czystą ściereczką.
Więcej o: