Jak uratować złamaną roślinę? Wystarczy szczypta tej przyprawy! Wspaniale działa na łodygi i liście

Czasami zdarza się, że pomimo nawet najlepszej opieki zdarzy się wypadek. Nasza ukochana roślina może mieć złamaną zdrową łodygę lub liście. Nie trzeba się jednak załamywać. Okazuje się, że istnieje sposób, aby uratować roślinę, a potrzebne produkty znajdziesz w swoim domu.

Każdy miłośnik roślin kiedyś mógł mieć taki problem. Złamana łodyga potrafi spędzić sen z powiek. Choć może się wydawać, że nie można nic na to poradzić, to jednak istnieje sposób. Ratunek dla swojej rośliny możemy znaleźć w swojej własnej kuchni. Ponadto ten jeden składnik, pomoże także zadbać o jej prawidłowy rozwój. 

Zobacz wideo Naturalne nawozy

Więcej pomocnych trików możesz znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić, kiedy roślina jest złamana? Użyj tego składnika

Okazuje się, że cynamon jest nie tylko wspaniałym dodatkiem do szarlotki, ale potrafi także uratować złamaną łodygę. Wystarczy kilka prostych kroków, aby ta niepozorna przyprawa mogła zdziałać cuda. Na początek, należy spryskać dokładnie uszkodzone miejsce wodą. Następnie trzeba umieścić patyczek kosmetyczny w cynamonie. W kolejnym kroku musimy posypać uszkodzoną łodygę przyprawą, którą mamy na naszym narzędziu. Po tym etapie należy wziąć linkę i obwiązać złamanie, używając patyczka jako stabilizatora. Dzięki temu roślina powinna być w stanie odbudować łodygę lub liść, który od niej odpadł. Cynamon będzie pełnił funkcję odkażającą i pomoże w odnawianiu zerwanych połączeń. 

Jak jeszcze może roślinom pomóc cynamon? Dosyp go do doniczki

Cynamon nie tylko może pomóc przy złamanej łodydze, ale także może być używany jako nawóz. Ma on działanie antybakteryjne i antygrzybicze, dlatego idealnie nada się jako naturalny dodatek do ziemi. Należy dodać dwie łyżeczki przyprawy do ziemi, a korzenie będą dobrze zabezpieczone przed ewentualnymi problemami. Takie działanie pomoże roślinie pięknie rosnąć. Dodatkowo cynamon będzie odstraszał także ewentualne szkodniki. 

Więcej o: