Zamiast wylać ją do zlewu podlej nią tuje. To sprawdzony sposób na piękny i zielony żywotnik

Tuje nie są wymagającymi iglakami, jednak nie możemy zapominać o ich pielęgnacji. Warto jest zadbać o te rośliny prostymi sposobami, aby móc się cieszyć ich piękną zielenią wystarczy nawozić je przy użyciu produktów, które mamy w kuchni. Podpowiadamy, jak samodzielnie przygotować nawóz, który poprawi stan tui.

Żywotnik, tuja to popularna roślina iglasta, która często zdobi ogrody. Choć jest łatwa w utrzymaniu, to zdarza się, że jej igły mogą brązowieć. Podpowiadamy, jak nawozić tę roślinę, aby była intensywnie zielona i każdego dnia cieszyła nasze oko.

Po więcej porad zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Nie wylewaj wody po ugotowaniu warzy do zlewu. Będzie idealnym nawozem do tui

W nawożeniu tui pomorze nam woda po ugotowanych warzywach. Zamiast wylewać wodę, w której gotowały się ziemniaki, marchew, seler czy buraki lepiej podlać nią żywotnik. W wodzie po gotowanych warzywach znajduje się mnóstwo składników odżywczych m.in. żelazo, fosforu, magnez czy potas. Jednak pamiętaj, że nie możesz podlać tui wodą, która była posolona. Innym sposobem na domowy nawóz są drożdże, w których znajduje się wiele minerałów oraz witamin. Jak czytamy na portalu deccoria.pl, nawóz z drożdży pobudza rośliny do wzrostu oraz rozbudowuje system korzeniowy, a dodatkowo chroni tuje przed chorobami. Przygotowanie takiego nawozu jest bardzo proste. Wystarczy włożyć do wiaderka z wodą kostkę drożdży i poczekać godzinę aż się rozpuszczą. Następnie zamieszaj wszystko i podlej tym roztworem tuje. 

Jak przygotować nawóz ze skórki z bananów - krok po kroku

To nie jedyne nawozy, które wyczarujesz z produktów znajdujących się w kuchni. Pomocne w zadbaniu o tuje okazują się także fusy z kawy. Możesz je wysypać bezpośrednio pod krzewy lub zmieszać je z wodą i podlać nią tuje. Fusy z kawy są świetnym nawozem bogatym w magnez, potas, fosfor i azot. Twoje tuje odżywi także skórka z bananów, która pozytywnie wpłynie na ich wzrost. Aby przygotować nawóz na bazie skórki, musisz pokroić ją na drobne kawałki i wrzucić do słoika, a następnie zalać wodą i odczekać kilka dni. Następnie podlej tym roztworem tuje, a kawałki skórek zakop w ziemi pod roślinami. 

Więcej o: