Okazuje się, że gąbka do mycia naczyń ma wiele zastosowań. Świetnie pochłania wilgoć, a także wyczyścisz nią wiele powierzchni. Podpowiadamy, jakie ma zastosowania.
Więcej porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Jeśli w twojej lodówce zbiera się wilgoć, warto włożyć do niej gąbkę do mycia naczyń, która pochłonie nadmiar wody. Dzięki temu jedzenie, które w niej przechowujesz, dłużej zachowa świeżość. Wystarczy, że położysz gąbkę na jednej z półek z w lodówce, a ta wchłonie znajdująca się w niej wilgoć. Innym sposobem na wykorzystanie gąbki do mycia naczyń jest umieszczenie jej na dnie doniczki. Dzięki temu, kiedy nalejesz za dużo wody, zbierze jej nadmiar z ziemi, a jeśli zapomnisz podlać roślinę, ta pobierze wodę z gąbki.
Gąbka do mycia naczyń uszczelni twoje okna. Wystarczy, że potniesz ją na drobne kawałki i wciśniesz w szczeliny znajdujące się w futrynach. Dzięki temu zimne powietrze nie będzie dostawać się do pomieszczenia. Jeśli mieszkasz ze zwierzętami, to najprawdopodobniej masz problem z pozbyciem się sierści z mebli oraz ubrań. Wystarczy, że zwilżysz szorstką stronę gąbki wodą i przetrzesz powierzchnię, na której znajduje się sierść, a po chwili wszystkie zabrudzenia znikną. Z kolei, jeśli chcesz odświeżyć swoje ubrania i pozbyć się nieestetycznych zmechaceń, to wystarczy, że będziesz pocierać szorstką stroną suchej gąbki w miejsce, w którym się znajdują.
Do czyszczenia żaluzji oprócz gąbek będziesz potrzebować szczypce kuchenne. Wystarczy, że w dwóch gąbkach zrobisz nacięcia na środku, aby zmieściły się w nich końcówki szczypiec. Następnie spryskaj gąbki preparatem do czyszczenia i już możesz zacząć myć żaluzję. Gwarantujemy, że ze sprzątaniem uporasz się w mgnieniu oka. Z kolei gąbki, które nie nadają się już do mycia naczyń, możesz wykorzystać przy sprzątaniu innych miejsc np. toalety czy kuwety.