Zastosowania gąbki do mycia naczyń, o których nie masz pojęcia! Ułatwiają pracę w domu i w ogrodzie

Gąbki do mycia naczyń przydadzą ci się nie tylko w kuchni. Mamy dla was kilka pomysłów na to, do czego można ich użyć. Dzięki nim pozbędziesz się sierści z mebli, zadbasz o nawodnienie swoich roślin oraz przedłużysz świeżość produktów, które przechowujesz w lodówce.

Okazuje się, że gąbka do mycia naczyń ma wiele zastosowań. Świetnie pochłania wilgoć, a także wyczyścisz nią wiele powierzchni. Podpowiadamy, jakie ma zastosowania.

Więcej porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Gąbka do mycia naczyń zadba o twoje rośliny. Pozbędziesz się także wilgoci z lodówki 

Jeśli w twojej lodówce zbiera się wilgoć, warto włożyć do niej gąbkę do mycia naczyń, która pochłonie nadmiar wody. Dzięki temu jedzenie, które w niej przechowujesz, dłużej zachowa świeżość. Wystarczy, że położysz gąbkę na jednej z półek z w lodówce, a ta wchłonie znajdująca się w niej wilgoć. Innym sposobem na wykorzystanie gąbki do mycia naczyń jest umieszczenie jej na dnie doniczki. Dzięki temu, kiedy nalejesz za dużo wody, zbierze jej nadmiar z ziemi, a jeśli zapomnisz podlać roślinę, ta pobierze wodę z gąbki. 

Zimne powietrze przedostaje się przez nieszczelne okna? Gąbka pozwoli ci uporać się z problemem 

Gąbka do mycia naczyń uszczelni twoje okna. Wystarczy, że potniesz ją na drobne kawałki i wciśniesz w szczeliny znajdujące się w futrynach. Dzięki temu zimne powietrze nie będzie dostawać się do pomieszczenia. Jeśli mieszkasz ze zwierzętami, to najprawdopodobniej masz problem z pozbyciem się sierści z mebli oraz ubrań. Wystarczy, że zwilżysz szorstką stronę gąbki wodą i przetrzesz powierzchnię, na której znajduje się sierść, a po chwili wszystkie zabrudzenia znikną. Z kolei, jeśli chcesz odświeżyć swoje ubrania i pozbyć się nieestetycznych zmechaceń, to wystarczy, że będziesz pocierać szorstką stroną suchej gąbki w miejsce, w którym się znajdują. 

Sprzątanie żaluzji nie będzie już problem. Sprawdź jak szybko je wyczyścić

Do czyszczenia żaluzji oprócz gąbek będziesz potrzebować szczypce kuchenne. Wystarczy, że w dwóch gąbkach zrobisz nacięcia na środku, aby zmieściły się w nich końcówki szczypiec. Następnie spryskaj gąbki preparatem do czyszczenia i już możesz zacząć myć żaluzję. Gwarantujemy, że ze sprzątaniem uporasz się w mgnieniu oka. Z kolei gąbki, które nie nadają się już do mycia naczyń, możesz wykorzystać przy sprzątaniu innych miejsc np. toalety czy kuwety. 

Więcej o: