Wlej to do spłuczki i pozbądź się kamienia. Niezawodny trik z użyciem produktu, który masz w kuchni

Choć dbamy o czystość w naszej toalecie, to po pewnym czasie pojawia się na niej osad. Nie zawsze jest on łatwy do usunięcia. Czasem trzeba sięgnąć po nowe sposoby. Na szczęście większość z nas potrzebne produkty ma już u siebie w kuchni. Oto sposoby na pozbycie się kamienia domowymi metodami.
Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety?

Pomimo nawet najlepszej wybranej metody sprzątania i niezależnie od jego częstotliwości, czasami może zdarzyć się, że w spłuczce i tak pojawi się brązowy osad. Nie zawsze jest to związane z naszymi błędami, a często na przykład z poziomem twardości wody.  Co można zrobić, kiedy taki problem pojawi się i u nas? To banalnie proste, a potrzebne produkty można znaleźć w domu. Więcej o czyszczeniu łazienki można znaleźć w tym artykule.

Więcej podobnych porad można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć kamień ze spłuczki? Masz ten produkt w kuchni

Istnieje bardzo prosty sposób, aby zwalczyć problem osadzającego się kamienia w spłuczce. Większość z nas posiada ten produkt w kuchni. Mowa o occie. Zanim jednak przystąpimy do działania, należy sprawdzić, czy z uszczelką i całym mechanizmem spłuczki jest wszystko w porządku. Więcej na ten temat możesz znaleźć tutaj. Po sprawdzeniu przechodzimy do konkretnych działań. Jedną butelkę białego octu, mieszamy z 0,5 l wrzątku. Jednak zanim wlejemy mieszankę do spłuczki, trzeba zakręcić dopływ wody i ostatni raz spuścić wodę. Po tej czynności możemy wlać podgrzany ocet do zbiornika. Jeśli wlana mieszanka nie sięga do granicy osadu, należy dolać ciepłej wody. Następnie należy zostawić wszystko na parę godzin, aby cały kamień dobrze zszedł. W ostatnim kroku doczyść resztki osadu szczotką i odkręć dopływ wody. 

Do sprzątania kuchni warto wykorzystać ocet Genialny patent na czyszczenie blatów kuchennych! Efekty cię zaskoczą

Pomocna może być także cola. Zobacz, w jaki sposób użyć tego napoju 

Podobny efekt można uzyskać przy pomocy popularnego słodkiego napoju. Choć nie jest to zbyt intuicyjne, cola potrafi świetnie poradzić sobie z zalegającym kamieniem. Dzieje się tak dlatego, że w składzie coli znajduje się kwas fosforowy. Napój wystarczy wlać do muszli klozetowej. Może to być nawet tylko jedna puszka. Następnie należy zostawić wszystko na około godzinę, aby cały osad zszedł. Po tym czasie trzeba już tylko doczyścić wszystko szczotką i obficie spłukać wodą. Więcej na temat czyszczenia toalety można znaleźć tutaj

Roboty sprzątające. Które modele wziąć pod uwagę podczas wyboru odkurzacza samobieżnego? Roboty sprzątające. Które modele wziąć pod uwagę podczas wyboru odkurzacza samobieżnego?

Więcej o: