Jak prać ręczniki, żeby ich nie zniszczyć? Te banalne triki sprawią, że znów będą miękkie i puchate

Jak prać ręczniki, żeby były miękkie, puchate i pachnące? Choć wydaje się, że nie jest to proste zadanie, to jeśli będziesz pamiętać o tych kilku zasadach, to będą one długo świeże i puchate. Sprawdź te banalne triki, a nie będziesz więcej mieć problemu z szorstkim i twardym ręcznikiem.

Jak dobrze prać ręczniki? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Często bywa tak, że ręcznik po praniu staje się szorstki i twardy. Nie musi tak jednak być. Jeśli będziesz pamiętać o tych kilku prostych zasadach, w łatwy sposób będą one miękkie i puchate. Takie, jakie kupiłeś je w sklepie. Podpowiemy ci, o czym musisz pamiętać. Sprawdź także, co możesz zyskać dzięki włożeniu gąbek do szuflady pralki w tym artykule.

Zobacz wideo Jak usunąć plamę z czerwonego wina?

Po więcej podobnych artykułów zajrzyj na naszą stronę główną Gazeta.pl

Jak sprawić, aby ręczniki były zawsze miękkie i puchate po praniu? Podpowiadamy

Jeśli będziesz trzymać się tych kilku prostych zasad, twoje ręczniki już nigdy nie będą szorstkie. Kluczem do sukcesu są odpowiednie ustawienia prania. Na początek warto spojrzeć na metkę wszytą w ręcznik. Producent powinien podać na niej informacje, które będą ci potrzebne do ustawienia odpowiedniego programu w pralce. Jednak typowe zasady dla większości ręczników będą podobne. Typowa temperatura mieści się między 40 a 60°C. Warto pamiętać też o segregacji przed włożeniem ich do pralki. Warto podzielić ręczniki kolorystycznie. Dobrze jest także pamiętać o tym, aby prać ręczniki co najmniej raz w tygodniu. Nie używaj też proszków, czy wybielacza. To one sprawiają, że twój ręcznik staje się szorstki. Lepszym wyborem będą płyny do prania lub żele. Sprawdź także, jak wyprać kurtkę puchową w naszym poprzednim artykule.

Buty z zamszu - zdjęcie ilustracyjne Jak wyczyścić zamszowe buty? Domowe i tanie sposoby na zadbane obuwie

Co warto dodać do prania, aby ręcznik był miły w dotyku? Masz te produkty w kuchni

Oprócz płynów, czy żeli warto czasem dodać do prania również sodę oczyszczoną i ocet. Pamiętaj jednak żeby sody nie dodawać bezpośrednio jako proszku. Rozpuść najpierw trzy łyżki w szklance wody, a następnie wlej do dozownika na płyn do płukania. Natomiast jeśli chodzi o ocet, możesz dodać go raz na jakiś czas do swojego prania. Zmiękczy on włókna ręcznika, a także zadziała odkażająco, będzie też dobrym sposobem na pozbycie się ewentualnego zapachu stęchlizny. Zobacz także, jak inaczej możesz wykorzystać ocet w tym artykule

toaleta Wlej to do spłuczki i pozbądź się z niej kamienia. Masz to w kuchni

Więcej o: