Kiedy zaczyna się mundial w Katarze? Ile potrwa? Harmonogram turnieju

Po czterech latach przerwy kibice z całego świata ponownie będą się emocjonować najważniejszym reprezentacyjnym turniejem w piłkę nożną. Już niebawem w Katarze odbędą się mistrzostwa świata, w których zagra także polska kadra. Kiedy zaczyna się mundial w Katarze? Gdzie oglądać mecze?

Reprezentacja Polski nie będzie miała łatwego zadania. Zespół prowadzony przez Czesława Michniewicza trafił do grupy C, w której zagra z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską. Poza tym rozegranych zostanie ponad 60 spotkań, a na przeżywanie piłkarskich emocji trzeba będzie zarezerwować sobie niemal miesiąc.

Zobacz wideo Mundial. 18-karatowy skarb już w Polsce. Mogą go dotknąć dwie osoby

Kiedy mundial w Katarze? Szczegółowy harmonogram

Mundial w Katarze rozpocznie się w niedzielę 20 listopada o godzinie 17:00, kiedy to odbędzie się pierwszy mecz turnieju. Powalczą w nim reprezentacja gospodarzy, czyli Katar z Ekwadorem. Dzień później zainaugurowana zostanie kilkunastodniowa seria, w trakcie której rozgrywanych będzie kilka spotkań dziennie. Zakończenie fazy grupowej zaplanowano na piątek 2 grudnia. Tego dnia odbędą się cztery ostatnie spotkania tej fazy - Korea Południowa zagra z Portugalią, Ghana z Urugwajem, Kamerun z Brazylią i Serbia ze Szwajcarią.

Kibice nie będą mieli zbyt długiego odpoczynku od emocji, bowiem już w sobotę 3 grudnia rozpocznie się seria meczów w 1/8 finału, która potrwa do 6 grudnia. Następnie 9 i 10 grudnia rozegrane zostaną spotkania ćwierćfinałowe, 13 i 14 grudnia dwa półfinały, 17 grudnia mecz o 3. miejsce, a 18 grudnia wielki finał.

Dokładny harmonogram mundialu w Katarze

  • Faza grupowa: 20 listopada - 2 grudnia.
  • 1/8 finału: 3-6 grudnia.
  • Ćwierćfinały: 9-10 grudnia.
  • Półfinały 13-14 grudnia.
  • Mecz o 3. miejsce: 17 grudnia.
  • Finał: 18 grudnia.

Gdzie oglądać mundial w Katarze?

Polscy kibice nie będą mieli problemu z dostępem do wszystkich meczów rozgrywanych w ramach mistrzostw świata. Prawa do transmisji turnieju ma Telewizja Polska. Oznacza to, że spotkania będą transmitowane na kanałach TVP1, TVP2, TVP Sport, a także na stronie internetowej sport.tvp.pl.

Więcej o: