Mundial w Katarze 2022. W której grupie jest Polska? Z kim zagrają biało-czerwoni?

Na przełomie listopada i grudnia w Katarze odbędą się mistrzostwa świata w piłce nożnej, na których wystąpi reprezentacja prowadzona przez Czesława Michniewicza. Biało-czerwoni nie będą mieli łatwego zadania, ale kibice liczą na ich dobry występ. W której grupie jest Polska na mundialu?

W połowie czerwca tego roku w wyniku losowania kibice poznali grupy na mundial w Katarze. Po raz drugi z rzędu na tym turnieju wystąpią polscy piłkarze, którzy z pewnością będą chcieli poprawić wynik sprzed czterech lat z Rosji, kiedy to nie wyszli z grupy.

Zobacz wideo Dlaczego awans na mistrzostwa świata jest tak ważny? To wielkie pieniądze [Studio Biznes]

Monety z Lewandowskim Monety z Lewandowskim wchodzą na rynek. Będzie można nimi płacić

Grupy na mundial w Katarze 2022

Z perspektywy polskich kibiców najciekawsza jest oczywiście grupa C, w której znalazła się reprezentacja Polski. Drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza zagra w Katarze z Argentyną, Arabią Saudyjską i Meksykiem. Zdecydowanie najtrudniejsze zadanie czeka ich w pojedynku z pierwszą z tych drużyn. Argentyńczycy obecnie zajmują trzecie miejsce w rankingu FIFA i będą prowadzeni przez znajdującego się w tym sezonie w świetnej formie Leo Messiego.

Mecz z Meksykiem traktowany jest przez kibiców jako spotkanie, w którym Polacy mogą powalczyć o komplet punktów. I w tym przypadku nie będzie jednak o to łatwo - rywal zajmuje 13. miejsce w rankingu FIFA i na pewno nie będzie łatwo o zwycięstwo. Arabia Saudyjska z kolei to teoretycznie najsłabsza drużyna grupy C, co jednak nie oznacza, że piłkarze reprezentacji Polski powinni ich lekceważyć.

Biorąc pod uwagę wszystkie grupy na mundialu w Katarze, tak zwaną "grupą śmierci" można nazwać grupę E, w której znajdują się Hiszpania, Kostaryka, Niemcy i Japonia. Obie europejskie reprezentacje są zdecydowanymi faworytami do zajęcia dwóch pierwszych miejsc, jednak na poprzednich turniejach kilkukrotnie dochodziło do sporych niespodzianek i teoretycznie lepsze drużyny odpadały z rywalizacji już po trzech spotkaniach.

Mundial w Katarze 2022 - grupy:

  • Grupa A: Katar, Ekwador, Senegal, Holandia
  • Grupa B: Anglia, Iran, Stany Zjednoczone, Walia
  • Grupa C: Argentyna, Arabia Saudyjska, Meksyk, Polska
  • Grupa D: Francja, Australia, Dania, Tunezja
  • Grupa E: Hiszpania, Kostaryka, Niemcy, Japonia
  • Grupa F: Belgia, Kanada, Maroko, Chorwacja
  • Grupa G: Brazylia, Serbia, Szwajcaria, Kamerun
  • Grupa H: Portugalia, Ghana, Urugwaj, Korea Południowa

siłownia Nie masz czasu na regularne treningi? Ćwicz tylko w weekendy!

Rywalizacja w fazie grupowej mundialu w Katarze potrwa od 20 listopada do 2 grudnia 2022 roku. Awans do 1/8 finału uzyskają po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup.

Zobacz też: Chcesz jechać na mundial w Katarze? Nie tylko ty - zainteresowanie lotami wzrosło o 856 proc.

Więcej o: