Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Ich błyskotliwość zadziwia wszystkich!

Większość ludzi pragnie posiadać wysoki iloraz inteligencji. Choć w psychologii istnieje wiele jej definicji, to najczęściej jest wiązana z umiejętnościami i osiągnięciami. Okazuje się jednak, że osoby o pewnych imionach, znacznie częściej są postrzegane jako inteligentne.

W psychologii można wyróżnić wiele rodzajów i definicji inteligencji. Potocznie jednak zwykle myślimy o niej z perspektywy nabytych umiejętności, czy osiągnięć. Okazuje się jednak, że niektóre imiona, mogą nadać nam pewne predyspozycje. Zobacz czy jesteś wśród osób, które mogą być postrzegane jako bardziej inteligentnie. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wybrać imię dla dziecka?

Czy imię ma wpływ na nasze zdolności? Okazuje się, że może mieć znaczenie

Według badań psychologicznych ciężko potwierdzić ostatecznie, jaki dokładnie wpływ mają imiona na naszą osobowość czy inteligencję. Jednak wyniki, które zebrała doktor Krystyna Dorosiewicz, wskazują, że to, jak nazwą nas rodzice po urodzeniu, może mieć znaczenie w naszym życiu. Dlatego niektóre osoby o określonych imionach, mogą być bardziej inteligentne już na starcie. Więcej na ten temat można znaleźć tutaj

Kobiety o tych imionach są najmądrzejsze. Czy jesteś wśród nich? 

  • Zofia, imię to pochodzi z języka greckiego, gdzie tłumaczy się je bezpośrednio jako "mądrość". Kobiety o tym imieniu są bardzo pracowite oraz samodzielne, potrafią poradzić sobie z wszelkimi trudnościami.
  •  Anna, imię to ma swoje korzenie w języku hebrajskim. Możemy je przetłumaczyć jako "łaska". Kobiety o tym imieniu mają ponadprzeciętną intuicję oraz są pełne wdzięku.
  • Helena to kobieta o twórczej osobowości. Osoba o tym imieniu ma ponadprzeciętną kreatywność. Cechują ją także dobra organizacja, dlatego łatwo osiąga to, czego chce.

Warto także, dowiedzieć się, które znaki zodiaku czeka bogactwo, z naszego poprzedniego artykułu.

Mężczyźni o tych imionach są najbardziej inteligentni. Sprawdź, o których mowa

  • Tomasz, mężczyźni o tym imieniu są nie tylko inteligentni, ale także szlachetni oraz odznaczają się wysoką kulturą osobistą.
  • Mikołaj to mężczyzna, który ma bardzo wysoki poziom inteligencji, jednak nie szuka poklasku wśród ludzi. Często są to osoby bardzo dociekliwe. 
  • Edward jest imieniem, które pochodzi ze starożytnego Rzymu. Te osoby poza inteligencją, cechuje także cierpliwość i niezawodność
Więcej o: