Kiedy spadnie pierwszy śnieg? Znamy prognozy opadów. IMGW podał dokładną datę

Zima zbliżą się wielkimi krokami a wraz z nią śnieg. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje dokładną datę, kiedy spadnie śnieg. Według prognoz synoptyków ma pojawić się jeszcze w listopadzie. Sprawdź, kiedy nad Polską zacznie prószyć śnieg.

Fani zimowej pogody muszą jeszcze chwile poczekać na meteorologiczną zimę, jednak synoptycy prognozują, że pierwszy śnieg spadnie już w najbliższym czasie. Sprawdź, w której części kraju, przewidywane są opady śniegu.

Więcej porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kilka świątecznych myków, które pomogą ci przygotować dom na święta

Pierwszy śnieg spadnie już za kilka dni. W których rejonach będzie prószyć?

Zgodnie z najnowszą prognozą IMGW pierwszy śnieg spadnie na wschodzie i południu Polski. Przewidywany jest w województwie małopolskim, podkarpackim, lubelskim i podlaskim. Opady według synoptyków mają wynosić do 1,8 mm i spadną 19 listopada. Także na portalu fanipogody.pl czytamy, że śnieg pojawi się w Polsce w drugiej połowie listopada. Choć czekają nas przymrozki, to zdaniem synoptyków listopad zapisze się jako ciepły miesiąc.

Jaka pogoda czeka nas w listopadzie? Będzie cieplej niż zazwyczaj 

Zgodnie z prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej temperatura w listopadzie będzie wyższa od średniej miesięcznej temperatury powietrza. Z kolei opady deszczu w obecnym miesiącu mają oscylować w granicach normy. Rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski w rozmowie z Radiem Kraków przekazał, że w tym tygodniu temperatura maksymalna w kraju wyniesie do 16 stopni. Możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, a na południu Polski przewidywane są mgły. 

Kiedy zmienić opony na zimowe? Synoptyk z IMGW wyjaśnia

W rozmowie z Radiem Kraków rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski przekazał, że na zmianę opon z letnich na zimowe nie warto czekać do momentu, aż spadnie pierwszy śnieg. - Okazuje się, że należy to zrobić wcześniej, bo patrzymy na wartości temperatury. Zalecamy zmieniać opony na zimowe, gdy temperatura średnia spadnie poniżej siedmiu stopni Celsjusza - powiedział Walijewski.

Więcej o: