Wsyp łyżeczkę tego produktu do pralki. Jest w niemal każdym domu i pomoże uratować ubrania

Choć wydawać by się mogło, że aby prawidłowo wyprać odzież, wystarczy wrzucić do pralki ubrania, ustawić tryb, a następnie je rozwiesić, to musimy pamiętać o pewnych zasadach. Aby nie zniszczyć naszych ulubionych elementów garderoby, warto dodać do prania jeden składnik.

Cukier to jeden z produktów, który znajduje się prawie w każdym domu. Wykorzystujemy go do dosładzania wielu potraw, pieczenia ciast oraz tworzenia innych wypieków. Okazuje się jednak, że cukier sprawdzi się także podczas prania naszych ubrań. Jak go użyć? Podpowiadamy. 

Więcej porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dodaj odrobinę cukru do pralki. Twoje ubrania odzyskają utracone kolory  

Jeśli przez długi czas chcemy cieszyć się dobrą kondycją naszych ubrań musimy pamiętać o ich prawidłowym praniu. Przed wrzuceniem odzieży do pralki musimy posegregować ją według kolorów oraz rodzajów tkanin, wywinąć ją na lewą stronę, a następnie wybrać odpowiedni program oraz detergent. Co zrobić, jeśli część naszych ubrań utraciła swoje kolory, lub straciły one na intensywności? Wystarczy, że do prania dodasz odrobinę cukru. Jak to zrobić? Istnieją dwa sposoby. Po pierwsze możesz włożyć ubrania do miski z wodą z dodatkiem cukru i trzymać w niej ubrania przez kilka godzin. Istnieje jednak prostsze rozwiązanie. Wystarczy, że wsypiesz do pralki łyżeczkę cukru podczas trybu płukania. Dzięki temu twoje ubrania odzyskają utracone kolory.

jak pozbyć się zapachu stęchlizny? Co zrobić, kiedy ubrania mają zapach stęchlizny? Ten sposób pomoże

Nie tylko cukier przywróci kolor twoich ubrań. Ta przyprawa zdziała cuda 

Dodaj tę przyprawę do prania, a twoje ubrania nie będą farbować, ani nie utracą swoich kolorów. Wystarczy, że dodasz do pralki łyżeczkę mielonego pieprzu. Przyprawę włóż do bębna pralki. Pieprz połączy się z detergentem i zbierze jego nadmiar z ubrań, dzięki temu odzież nie utraci swoich kolorów. Po wyjęciu prania należy dokładnie wytrzepać ubrania, aby pozbyć się z nich resztek przyprawy. Pamiętaj, aby nie suszyć ubrań na słońcu, to prowadzi do blaknięcia kolorów. 

Buty z zamszu - zdjęcie ilustracyjne Jak wyczyścić zamszowe buty? Domowe i tanie sposoby na zadbane obuwie

Więcej o: