Do czego przyda się kulka folii aluminiowej? W ten sposób zaoszczędzisz czas i pieniądze!

Folia aluminiowa ma zastosowanie głównie w naszej kuchni. Okazuje się jednak, że kiedy zwiniemy ją w kulkę, możemy dowiedzieć się o jej możliwościach znacznie więcej. Te banalne sposoby pokażą ci zupełnie nowe zastosowanie folii aluminiowej, które ułatwią ci życie.

Folia aluminiowa głównie kojarzy się z kuchnią. Na co dzień używa się jej głównie do pieczenia lub zawijania kanapek do pracy. Okazuje się jednak, że może ona mieć znacznie więcej zastosowań. Kiedy zwiniesz ją w kulkę, będziesz w stanie "wyciągnąć z niej" pełnie jej możliwości.

Sprawdź, jak możesz wykorzystać folię, kiedy zatka się zlew w tym artykule.

Po więcej podobnych trików zajrzyj na naszą stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Inne zastosowanie popularnych produktów z łazienki

Zwiń folię aluminiową w kulkę i pozbądź się problemu. Zobacz, jak może pomóc na włosy

Choć może to się wydawać dziwne, zwinięta w kulkę folia może pomóc ci z problemem elektryzujących się włosów. W okresie zimowym ten problem dotyka wszystkich znacznie częściej. Jeśli lubisz nosić czapki, na pewno wiesz, że pod wpływem tarcia, włosy zaczęły się elektryzować. Szybkim sposobem na ten problem może okazać się właśnie folia aluminiowa. Zwiń ją w kulkę, a następnie potrzyj włosy od czubka głowy po same końce. Po tym zabiegu powinny się one znacznie mniej elektryzować. 

Kulka folii aluminiowej pomoże ci też w gotowaniu! Zobacz jak

Nie każdego stać na parowar. Jednak jak wiadomo gotowanie na parze, jest jednym ze zdrowszych sposobów. Może ci w tym pomóc kulka folii aluminiowej. Uformuj trzy, błyszczącą stroną do wewnątrz, a następnie połóż na patelni. W kolejnym korku wlej wodę na patelnie, mniej więcej do połowy wysokości kulek. Następnie ułóż na nich talerz z jedzeniem, które chcesz przygotować. Pamiętaj, żeby upewnić się, że stoi on stabilnie. Przykryj wszystko przykrywką od patelni, a po 10 minutach całość wypełni się parą. 

Więcej o: