Czym wyczyścić płytę indukcyjną? Rozsmaruj na kuchence i przykryj folią. Będzie lśniła jak nowa

Po gotowaniu często kuchenka pokryta jest plamami, które trudno jest usunąć. Szczególnie jeśli nie sprzątamy regularnie naszej płyty indukcyjnej. Zaschnięty i przypalony brud potrafi być prawdziwą zmorą. Nie musisz jednak sięgać po silne środki. Sprawdź, czym umyć płytę indukcyjną.

Płyta indukcyjna często pokrywa się zaschniętym i przypalonym brudem. Ślady nie zawsze są efektem wypadków podczas gotowania. Zastanawiamy się wtedy, jak czyścić płytę indukcyjną, by usunąć plamy i zacieki, ale nie uszkodzić urządzenia. Często sięgamy po silne środki, które mogą podrażniać drogi oddechowe i nasze dłonie. Niepotrzebnie, bo z zabrudzeniami równie dobrze poradzisz sobie domowym sposobem przy pomocy produktu, który znajdziesz w łazience. O czym mowa? Sprawdźmy!

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym wyczyścić płytę indukcyjną? Sięgnij po ten produkt, który znajdziesz w łazience

Domowe sposoby pozwalają skutecznie pozbyć się nawet najtrudniejszych zabrudzeń, również z kuchenki czy płyty indukcyjnej. Często wykorzystują produkty, które zwykle używamy w zupełnie inny sposób. Jednym z takich produktów jest pianka do golenia. Okazuje się, że to również świetny środek czyszczący, który poradzi sobie z zaschniętymi resztkami jedzenia i przypalonym brudem. Jak wyczyścić płytę indukcyjną?

  • Wyciśnij sporą porcję pianki do golenia na płytę indukcyjną.
  • Rozsmaruj produkt i przykryj go folią spożywczą.
  • Dociśnij i pozostaw na 10-15 minut.
  • Po tym czasie zdejmij folię, a resztki produktu usuń przy pomocy ściereczki lub ręczników papierowych.
  • Wilgotną ściereczką wytrzyj płytę.
  • Pianka do golenia rozpuści brud, a folia spożywcza sprawi, że produkt nie wyschnie. Dzięki temu płyta indukcyjna będzie lśniła jak nowa.

Nietypowe zastosowania pianki do golenia. Przyda się nie tylko do depilacji

Do czego jeszcze można wykorzystać piankę do golenia? Ten produkt przyda się nie tylko podczas depilacji. Oto kilka nietypowych zastosowań.

  1. Do mycia luster. Wetrzyj niewielką ilość pianki do golenia w powierzchnię i dokładnie wypoleruj. Dzięki temu lustro nie będzie parować.
  2. Do usuwania plam. Pokryj pianką do golenia plamy z podkładu, atramentu czy tłustego jedzenia. Dzięki temu uratujesz zabrudzoną tapicerkę czy dywan.
  3. Do czyszczenia baterii i armatury. Nanieś odrobinę pianki do golenia na baterię. Rozsmaruj i pozostaw na 15-20 minut. Po tym czasie wyszoruj i zmyj produkt. Zacieki i osad z kamienia i mydła znikną.
Więcej o: