Banalne w uprawie rośliny doniczkowe. Zachwycą wyglądem, nawet gdy nie masz ręki do kwiatów!

Piękne rośliny, w tym kwiaty doniczkowe to marzenie nie jednej osoby. Jednak nie wszyscy mają dryg do ich uprawy. Na szczęście, jest kilka roślin doniczkowych, od których warto rozpocząć swoją domową hodowlę. Podpowiadamy, po które rośliny doniczkowe sięgnąć, jeśli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z roślinami, lub zwyczajnie nie mamy ręki do roślin.

Rośliny doniczkowe stają się coraz popularniejszą dekoracją. Nie tylko urozmaicają wnętrze i sprawiają, że pokój jest cieplejsze, ale też oczyszczają powietrze i pochłaniają wilgoć z mieszkania. Sprawdź, po jakie rośliny sięgnąć, jeśli masz trudności z regularnym podlewaniem roślin i nie wiesz, jak zabrać się do ich uprawy

Po więcej podobnych artykułów zajrzyj na naszą stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Banalne w uprawie rośliny, w tym kwiaty doniczkowe. Zielistka jest idealna dla początkujących 

Rośliną doniczkową dla każdego z całą pewnością jest zielistka. To roślina doskonale czuje się w miejscach znajdujących się w półcieniu. Przy jej uprawie warto pamiętać, aby nie wystawiać jej bezpośrednio na działanie promieni słonecznych. Choć powinniśmy podlewać ją co dwa, trzy dni, to jeśli o tym zapomnimy, to lekkie przesuszenie jej nie zagrozi. Dodatkowo zielistka oczyszcza powietrze, usuwa chorobotwórcze bakterie i zwiększa ilość tlenu w pomieszczeniu, w którym się znajduje. 

Roślina doniczkowa dla początkujących? Doskonale sprawdzi się zachwycająca monstera 

Monstera to roślina doniczkowa, która nie sprawi jej właścicielowi większych trudności podczas uprawy. Doskonała temperatura dla monstery to 20 stopni, jednak przystosowuje się także, kiedy w pomieszczeniu wynosi ona od 15 do 30 stopni. Monsterę możemy postawić w miejscu nasłonecznionym, ponieważ dobrze znosi światło, a także suche powietrze. Ta roślina doniczkowa powinna być podlewana w okresie jesienno-zimowym raz na 10 do 14 dni. Z kolei latem raz w tygodniu. 

Rośliny doniczkowe dla każdego? Z pewnością jest nią skrzydłokwiat

Prostą w uprawie rośliną doniczkową jest także skrzydłokwiat. Wystarczy podlewać go dwa razy w tygodniu. O tym, że roślinie potrzebna jest woda, poinformuje nas sama, wówczas jej liście zaczynają się "kłaść" w charakterystyczny sposób. Skrzydłokwiat nie tylko jest łatwy w uprawie i piękny, ale też oczyszcza powietrze w pomieszczeniu, w którym go przechowujemy. 

Więcej o: