Jak pozbyć się grzyba ze ścian? Produkt za 10 zł z apteki sprawi, że będą jak świeżo malowane!

Grzyb na ścianie psuje wygląd naszego mieszkania. Względy estetyczne to jednak najmniejsze zmartwienie. Pleśń, którą zauważymy u nas w mieszkaniu, może mieć katastrofalne skutki dla naszego zdrowia. Okazuje się, że istnieje kilka sposobu, aby szybko i skutecznie pozbyć się tego uporczywego problemu.

Grzyb na ścianie może wywołać alergię, pogarszać stan osób cierpiących na choroby układu oddechowego lub astmatyków. Przebywając w mieszkaniu zainfekowanym grzybem, możemy zauważyć u siebie także alergiczne relacje skórne oraz ból głowy. Jak zatem się go pozbyć?

Więcej porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Zobacz wideo Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia? [NaZdrowie]

Dlaczego pojawia się grzyb na ścianie? Przyczyny wykwitów

Skuteczną walkę z grzybem powinniśmy rozpocząć od ustalenia powodów jego powstania. Najczęściej wykwity pojawiają się, kiedy wilgotność powietrza w domu jest za wysoka. Dlatego warto zadbać o prawidłową wentylację w mieszkaniu. Inną przyczyną pojawienia się grzyba może być źle wykonana izolacja budynku, wówczas pleśń tworzy się najczęściej na połączeniu dachu i stropu ze ścianami domu. Dodatkowo powstawaniu grzyba w mieszkaniu sprzyja nieużywanie okapu podczas gotowania, a także długie i gorące kąpiele. 

Tanie domowe sposoby na pozbycie się grzyba ze ściany. Idź do apteki! 

W sklepach możemy dostać grzybobójcze preparaty na pleśń, jednak są one toksyczne i mogą być groźne dla naszego zdrowia. Na szczęście istnieją domowe sposoby na pozbycie się grzyba ze ścian. W usunięciu pleśni pomoże ci roztwór octu i wody w stosunku 4:1. W pierwszej kolejności dokładnie osusz ścianę, a następnie rozprowadzać samodzielnie przygotowany preparat w miejscu, w którym pojawił się wykwit. Całość zmyj po 15 minutach.

Innym sposobem na pozbycie się pleśni jest wymieszanie dwóch łyżek olejku herbacianego z dwiema szklankami ciepłej wody. Ten produkt kosztuje około 10 zł i jest dostępny w aptece. Przelej roztwór do butelki z atomizerem i spryskaj nim miejsce, w którym pojawił się grzyb. Po upływie 48 do 72 godzin zetrzyj grzyb szczotką. Aby pozbyć się pleśni ze ściany na dobre, warto powtórzyć powyższe zabiegi po kilku dniach. 

Więcej o: