Jak pozbyć się grzyba ze ścian? Produkt za 10 zł z apteki sprawi, że będą jak świeżo malowane!

Grzyb na ścianie psuje wygląd naszego mieszkania. Względy estetyczne to jednak najmniejsze zmartwienie. Pleśń, którą zauważymy u nas w mieszkaniu, może mieć katastrofalne skutki dla naszego zdrowia. Okazuje się, że istnieje kilka sposobu, aby szybko i skutecznie pozbyć się tego uporczywego problemu.

Grzyb na ścianie może wywołać alergię, pogarszać stan osób cierpiących na choroby układu oddechowego lub astmatyków. Przebywając w mieszkaniu zainfekowanym grzybem, możemy zauważyć u siebie także alergiczne relacje skórne oraz ból głowy. Jak zatem się go pozbyć?

Więcej porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Zobacz wideo Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia? [NaZdrowie]

Dlaczego pojawia się grzyb na ścianie? Przyczyny wykwitów

Skuteczną walkę z grzybem powinniśmy rozpocząć od ustalenia powodów jego powstania. Najczęściej wykwity pojawiają się, kiedy wilgotność powietrza w domu jest za wysoka. Dlatego warto zadbać o prawidłową wentylację w mieszkaniu. Inną przyczyną pojawienia się grzyba może być źle wykonana izolacja budynku, wówczas pleśń tworzy się najczęściej na połączeniu dachu i stropu ze ścianami domu. Dodatkowo powstawaniu grzyba w mieszkaniu sprzyja nieużywanie okapu podczas gotowania, a także długie i gorące kąpiele. 

Pranie ręcznikówJak prać ręczniki? Te triki pomogą ci sprawić że będą dobrze uprane

Tanie domowe sposoby na pozbycie się grzyba ze ściany. Idź do apteki! 

W sklepach możemy dostać grzybobójcze preparaty na pleśń, jednak są one toksyczne i mogą być groźne dla naszego zdrowia. Na szczęście istnieją domowe sposoby na pozbycie się grzyba ze ścian. W usunięciu pleśni pomoże ci roztwór octu i wody w stosunku 4:1. W pierwszej kolejności dokładnie osusz ścianę, a następnie rozprowadzać samodzielnie przygotowany preparat w miejscu, w którym pojawił się wykwit. Całość zmyj po 15 minutach.

jak pozbyć się zapachu stęchlizny?Co zrobić, kiedy ubrania mają zapach stęchlizny? Ten sposób pomoże

Innym sposobem na pozbycie się pleśni jest wymieszanie dwóch łyżek olejku herbacianego z dwiema szklankami ciepłej wody. Ten produkt kosztuje około 10 zł i jest dostępny w aptece. Przelej roztwór do butelki z atomizerem i spryskaj nim miejsce, w którym pojawił się grzyb. Po upływie 48 do 72 godzin zetrzyj grzyb szczotką. Aby pozbyć się pleśni ze ściany na dobre, warto powtórzyć powyższe zabiegi po kilku dniach. 

Więcej o: