Jak wyczyścić przypalone żelazko? Ten niezawodny trik pomaga zaoszczędzić pieniądze

Czasami zdarza się, że niechcący można przypalić żelazko. Nawet najlepsze modele ulegają takim wypadkom. Jeśli dotknął cię ten problem, istnieją proste sposoby, które wcale nie są drogie. Sprawdź, jak wyczyścić przypalone żelazko, aby było jak nowe.

Wystarczy moment, aby żelazko zostało przypalone. Nie warto się jednak załamywać. Istnieją domowe, sprawdzone sposoby na to, aby uratować urządzenie. Znajdziesz produkty, które będą ci do tego potrzebne w swojej kuchni. Wypróbuj te sposoby, aby zaoszczędzić czas i pieniądze. 

Podobne triki znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się żółtych plam na desce klozetowej?

Jak wyczyścić przypalone żelazko? Wystarczy ocet!

Produkt, który jest potrzebny do wyczyszczenia twojego żelazka, masz najpewniej w kuchni. Mowa o occie. Weź bawełnianą ściereczkę. Następnie zwilż ją octem i przetrzyj stopę żelazka. W kolejnym korku przygotuj roztwór octu i wody w proporcji 1:1 i wlej do zbiornika urządzenia. Ustaw tryb pary. Gdy cały roztwór wyparuje, przepłucz pojemnik i gotowe. Jeśli za pierwszym razem, przypalony ślad nie zszedł w całości, powtórz czynność.  

Co na przypalone żelazko? Możesz także użyć sody oczyszczonej!

Dobrym sposobem na oczyszczenie przypalonego żelazka, jest także soda oczyszczona. Jeśli masz ten produkt w kuchni, sprawdź ten trik i zaoszczędź pieniądze. Na początek, rozpuść kilka łyżeczek sody oczyszczonej w wodzie. W międzyczasie rozgrzej żelazko, a kiedy już będzie ciepłe, odłącz je od prądu. Poczekaj chwilkę, aż delikatnie ostygnie. Następnie nałóż wcześniej przygotowaną mieszankę, na płytę urządzenia. W ostatnim korku zetrzyj wszystko dokładnie ręcznikiem papierowym. Dzięki temu żelazko powinno już lśnić.  

Spróbuj także tego sposobu na doczyszczenie żelazka

Popularną metodą na oczyszczenie przypalonego żelazka jest również użycie soli kuchennej. Do tego sposobu, będzie ci też potrzebny papier do pieczenia. Połóż go na płasko i posyp obficie solą kuchenną. Następnie ustaw wysoką temperaturę w żelazku, a kiedy się rozgrzeje, przejedź kilka razy po papierze w różne strony. W ostatnim kroku wstrząśnij żelazkiem, aby strącić pozostałości soli. Twoje żelazko powinno być już uratowane. 

Więcej o: