Jak wyczyścić białe buty? Zajrzyj do szafki w łazience! W ten sposób zaoszczędzisz czas i pieniądze

Wyobraź sobie, że niedługo masz ważne spotkanie, a twoje białe buty są całe brudne. Jak doczyścić białe buty tanio, szybko i skutecznie? Potrzebny produkt znajdziesz w swojej łazience. W ten sposób zaoszczędzisz wiele czasu i pieniędzy.

Białe buty potrafią łatwo się ubrudzić. Czasami nie mamy odpowiednich produktów, aby być w stanie oczyścić je bez wizyty w sklepie. Okazuje się jednak, że istnieje sposób, aby uniknąć wydawania niepotrzebnie pieniędzy. Masz ten produkt w swojej łazience. Zobacz, jak wyczyścić białe buty tym genialnym sposobem!

Więcej podobnych trików znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się sierści pupila z ciuchów?

Jak wyczyścić białe buty? Użyj pasty do zębów!

Jeśli nie masz odpowiedniej pasty do białych butów pod ręką, a nie chcesz wydawać pieniędzy lub nie możesz iść do sklepu, wykorzystaj pastę do zębów. Pamiętaj, tylko aby pod żadnym pozorem, nie używać tego sposobu do skórzanych butów! Na początek namocz swoje buty w letniej wodzie i odczekaj kilka minut. W tym czasie weź nową szczoteczkę do zębów i nałóż na nią trochę pasty. Po wyjęciu butów z wody wetrzyj specyfik w materiał. Pozostaw wszystko ponownie na kilka minut. Następnie spłucz pastę pod bieżącą wodą. Po tym zabiegu buty powinny odzyskać swój kolor. Jeśli tak się nie stało, powtórz wszystko kilka razy. 

Skuteczne czyszczenie butów w domu. Dobrze sprawdzi się też szare mydło!

Szare mydło ma wiele zastosowań. To najbezpieczniejszy produkt higieniczny dla alergików, ale nadaje się także do prania oraz właśnie czyszczenia białego obuwia. Namocz gąbkę w ciepłej wodzie, do której dodane jest mydło. Ważne, aby nie była ona gorąca! Następnie wetrzyj mieszankę w zabrudzony materiał. Buty należy szorować do momentu, aż będą według nas wyglądać już na czyste. Dzięki temu trikowi, twoje buty powinny odzyskać swój piękny biały kolor. Więcej sposobów na czyszczenie białych butów znajdziesz tutaj.

Więcej o: