Co na pierwsze oznaki starzenia? Etykieta ma kluczowe znaczenie! Na te składniki zwracaj uwagę

Przed starością nikt niestety nie jest w stanie uciec. Pierwsze oznaki tego procesu, można często zauważyć na naszej twarzy. Dlatego, warto zwracać uwagę na to, jaki skład ma krem, który stosujemy. Sprawdź, jakie składniki są istotne, a efekty będą dla ciebie zaskakujące.

Starzejąca się skóra, może być dla niektórych problemem. To, w jaki sposób dbasz o nią na co dzień, ma ogromny wpływ na pojawienie się pierwszych objawów tego procesu. Dieta, ilość słońca, czy po prostu genetyka mają wpływ na, to kiedy pojawią się pierwsze zmarszczki. Sprawdź, jakie składniki powinny być w kremie, aby skutecznie walczyć z procesem starzenia. 

Więcej podobnych trików możesz znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pielęgnacja skóry zimą

Jakie składniki są dobre, kiedy pojawią się zmarszczki? Odpowiadamy

Pierwsze zmarszczki pojawiają się już we wczesnej dorosłości. Najczęściej są one związane z mimiką twarzy, dlatego nie warto ich ignorować, ponieważ pozostawione będą się jedynie pogłębiać. Idealne do pomocy w problemie będą kremy przeciwzmarszczkowe, które nadają się dla skóry już od 25 roku życia. Kosmetyki, które zawierają w sobie aktywne składniki antyoksydacyjne, będą doskonałym wyborem. Ważne, aby w składzie były zawarte na przykład witamina C, kwas hialuronowy, czy retinoidy. 

Co na zmarszczki? Najpierw sprawdź, czy odpowiednio myjesz twarz

Skóra na twarzy nie powinna być myta zwykłym mydłem. Powodem jest fakt, że niszczy to jej barierę lipidową oraz wysusza naskórek. Lepszym wyborem będą specjalne toniki lub płyny micelarne. Najlepiej sprawdzą się takie o naturalnym składzie. Na przykład z olejkiem arganowym lub rycynowym, czy aktywnym węglem. Oprócz dokładnego mycia twarzy warto zaopatrzyć się także w kremy odżywcze. Powinny one zawierać substancje zwalczające wolne rodniki na przykład witaminę C, koenzym Q10 czy karotenoidy.

Dłonie też się starzeją! Zobacz, co na pomarszczone dłonie będzie zbawienne

Skóra na naszych dłoniach również może ulegać procesom starzenia. Duży wpływ ma na to, jak często narażasz je na uszkodzenia i przesuszenie. Pamiętaj, aby chronić je, kiedy myjesz naczynia lub wykonujesz prace w ogrodzie, zakładając na przykład rękawiczki. Myj ręce raczej w ciepłej wodzie i zawsze dokładnie osuszaj, a po tym zawsze używaj kremu, najlepiej zawierającego glicerynę. Więcej na ten temat, możesz przeczytać tutaj.

Więcej o: