Najlepszy sposób na śmierdzące buty? Zajrzyj do apteczki! Ten produkt w mig usunie brzydki zapach

Dla wielu osób buty są nie tylko symbolem mody, ale również najważniejszym dodatkiem. Jednak to właśnie ta część garderoby jest bardzo wrażliwa na środowisko i zachowuje zapach przez długi czas. Jak uchronić się przed uciążliwym zapachem z butów? Podpowiadamy!

Pot jest najczęstszą przyczyną nieprzyjemnego zapachu w butach. Powodują to bakterie, które rozwijają na twoich stopach i wytwarzają silny zapach. Można usunąć ten sapach produktem z apteczki.

Zobacz wideo Sneakersy - najlepszy sposób na przełamanie eleganckiej stylizacji?

Więcej podobnych porad, znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego buty brzydko pachną? Najczęstsze powody dokuczliwej woni z butów

Nieprzyjemny zapach butów może być spowodowany brudem i kurzem znajdującym się w ich wnętrzu. To z kolei może to być wynikiem noszenia tej samej pary butów przez długi czas bez ich prania.

Brzydką woń powoduje często materiał, z którego są wykonane. Na przykład sztuczna skóra ma tendencję do pochłaniania zapachów i z czasem zaczyna wydzielać nieprzyjemną woń.

Twoje buty mogą śmierdzieć również, jeśli nosisz je z niewłaściwymi skarpetami. Jeśli chcesz, aby były dłużej świeże, zawsze kupuj skarpetki z naturalnych surowców.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z butów? Sprawdzone sposoby

Istnieje wiele sposobów, aby pozbyć się z butów brzydkiego zapachu. Możesz użyć naturalnych materiałów, takich jak soda oczyszczona lub ocet, lub kupić specjalistyczne spraye do butów i torebki z węglem aktywnym, które odprowadzają wilgoć i zapachy z butów.

Z tej części artykułu dowiesz się, jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów, używając produktów, które masz w swoim domu.

  • Nałóż sodę oczyszczoną na wnętrze buta i pozostaw na jakiś czas. Soda pochłania brzydkie zapachy.
  • Wymieszaj wodę utlenioną z wodą i wlej roztwór do butelki z rozpylaczem. Spryskaj buty lub przetrzyj je szmatką nasączoną taką miksturą.
  • Wypełnij butów torebkami do herbaty lub zasyp herbatą granulowaną.
  • Wsyp do butów koci żwirek, który świetnie pochłania zapachy.
  • Zasyp przepocone buty proszkiem do pieczenia. Potem dokładnie je wytrzep.
  • Ocet wymieszaj w proporcji 1:1 z wodą, a następnie spryskaj wnętrze obuwia. Zaczekaj aż wyschną
Więcej o: