Zazwyczaj używasz go do smażenia, a teraz natrzyj nim zlew. Armatura będzie wyglądać jak nowa!

Kuchnia to miejsce, w którym powinniśmy szczególnie dbać o czystość. Wiele osób zastanawia się, czy istnieje alternatywa dla chemicznych detergentów czyszczących armaturę kuchenną. Okazuje się, że do wyczyszczenia zlewu możesz użyć produktu, który masz już w kuchni. Jak czyścić zlew, aby pozostał czysty i bez smug? Ten produkt czyni cuda!

Zamiast do smażenia użyj go do czyszczenia. Olej sprawi, że zlew odzyska dawny blask. Jest jednak jedna zasada, której musisz przestrzegać podczas stosowania tego sposobu. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Czym czyścić zlew? Olej sprawi, że zacznie znowu błyszczeć

Do czyszczenia zlewu możesz wykorzystać różne oleje roślinne m.in. słonecznikowy, rzepakowy czy kokosowy. Wystarczy zaledwie łyżka jednego z tych produktów, a z łatwością usuniesz ze zlewu zabrudzenia i sprawisz, że będzie lśnił. Olej nie tylko czyści i nabłyszcza, ale też impregnuje zlewozmywak i chroni go przed powstawaniem nowych zabrudzeń. Jak prawidłowo czyścić zlew olejem? Najpierw dokładnie wyczyść zlewozmywak, pozbądź się resztek jedzenia oraz osadu. Następnie nalej łyżkę oleju na gąbkę lub ściereczkę i zacznij wcierać produkt w ścianki zlewu. Pamiętaj, aby nie wlewać oleju bezpośrednio do zlewozmywaka, ponieważ grozi to zapchaniem rur. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w przypadku czarnej, matowej armatury.

Jakie są domowe sposoby na czyszczenie zlewu? Ocet i soda świetnie usuwają brud

Nie tylko olej zadba o naszą armaturę. Przy czyszczeniu zlewozmywaka wart użyć także octu i sody oczyszczonej, które sprawią, że znikną wszelkie zacieki i plamy z powierzchni zlewu. Zanim przejdziemy do użycia octu, powinniśmy dokładnie wyczyścić zlew i usunąć z niego resztki jedzenia. Następnie przecieramy octem zlewozmywak i rozsypujemy sodę oczyszczoną po powierzchni. Po upływie kilku minut myjemy zlewozmywak i wycieramy do sucha ręcznikiem papierowym. Innym sposobem na czyszczenie armatury jest użycie płynu do mycia oraz sody oczyszczonej. Mieszamy składniki w proporcji 1:2., aby uzyskać papkę, którą następnie wsmarowujemy w zlewie. 

Więcej o: