Włóż gazetę do zamrażalnika. Ten niecodzienny trik pozwoli zmniejszyć rachunki za prąd

Rosnące ceny i inflacja sprawiają, że szukamy oszczędności wszędzie, gdzie to tylko możliwe, nie tylko podczas zakupów. W poszukiwaniu sposobów na obniżenie rachunków sięgamy po różne triki. Jeden z nich zaleca włożenie gazety do zamrażalnika. Po co? Sprawdźmy.

Więcej sprawdzonych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak mogą wyglądać rachunki za prąd w przyszłym roku?

Coraz więcej wydajemy podczas codziennych zakupów. Rosną również ceny energii. To sprawia, że szukamy oszczędności, ograniczamy zużycie prądu i sięgamy po różne sposoby, które jeszcze bardziej pozwolą obniżyć rachunki. Wyłączanie światła po wyjściu z pomieszczenia, odłączanie zasilaczy z kontaktu czy wymiana żarówek to tylko niektóre z nich. Istnieją również dość niecodzienne sposoby. Jednym z nich jest włożenie gazety do zamrażalnika. Jak to działa?

Włóż gazetę do zamrażalnika. Ten trik pozwoli ci zaoszczędzić na rachunkach

Wkładanie gazety do zamrażalnika może brzmieć dziwnie. W jaki sposób miałoby to obniżyć rachunki za prąd? Wbrew pozorom, to całkiem sensowna rada. Pusty lub niezapełniony do końca zamrażalnik zużywa więcej prądu niż wypełniony i dobrze zagospodarowany. Szuflady możesz co prawda wypełnić żywnością, ale istnieje prostszy sposób. Wystarczy, że puste przestrzenie w zamrażalniku wypełnisz przy pomocy zwiniętych w kulkę gazet czy stron z magazynu. Jak to działa? Każde otwarcie drzwi sprawia, że do wnętrza zamrażarki przedostaje się ciepłe powietrze. Im więcej pustych przestrzeni, tym więcej ciepła wpada do wnętrza. To sprawia, że urządzenie będzie zużywać więcej energii na obniżenie temperatury. Wypełnienie pustki gazetami lub woreczkami z lodem pozwoli więc zaoszczędzić.

Jak oszczędzać prąd? Te sposoby pozwolą obniżyć rachunki

Rozsądne gospodarowanie urządzeniami elektrycznymi w domu pozwoli nie tylko obniżyć rachunki, lecz także zadbać o środowisko. Niektóre ze sposobów wymagają wprowadzenia zupełnie nowych nawyków, ale warto spróbować. Oto kilka sposobów na zaoszczędzenie.

  1. Wykorzystuj światło dzienne tak długo, jak to możliwe. Choć jesienią i zimą dzień jest krótszy, staraj się jak najlepiej korzystać z naturalnego światła.
  2. Pamiętaj o wyłączaniu światła po wyjściu z pomieszczenia, szczególnie jeśli nie masz energooszczędnych żarówek.
  3. Jeśli masz kuchenkę elektryczną lub płytę indukcyjną, gotuj potrawy pod przykryciem. Gotuj w czajniku tylko tyle wody, ile potrzebujesz.
  4. Odłączaj nieużywany sprzęt od gniazdka. Staraj się jak najrzadziej korzystać z trybu czuwania urządzenia.
  5. Uruchamiaj tylko pełną zmywarkę i pralkę. Dostosuj wielkość urządzenia do swoich potrzeb.
Więcej o: