Jak pozbyć się zacieków? Rozwiązania problemu poszukaj w aptece. Efekt z pewnością cię zaskoczy

Łazienka jest najczęściej używanym pomieszczeniem w domu, tam też gromadzi się najwięcej brudu. Zacieki na toalecie nie są niczym niezwykłym i możemy je znaleźć w nawet najbardziej zadbanym domu. Jak się ich pozbyć? Podpowiadamy!

Zacieki to jedna z najbardziej nieprzyjemnych rzeczy do czyszczenia. Jeśli nie zauważysz ich na samym początku, wkrótce zaczną brzydko pachnieć. Najlepszym sposobem na pozbycie się ich tanio, szybko i skutecznie jest zastosowanie naturalnych metod.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej www.Gazeta.pl

Woda utleniona, ocet, sól i soda. Czym pozbyć się zacieków?

Wbrew pozorom usunięcie zaschniętych zacieków na przykład z toalety nie jest trudne. Można to zrobić na kilka różnych sposobów.

Możesz użyć szczotki do toalety i mieszaniny sody oczyszczonej i octu. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wsypać trochę sody oczyszczonej prosto na plamę i pozostawić na chwilę. Kolejnym krokiem jest dodanie octu. Zanim zetrzesz wszelkie zacieki za pomocą gąbki, odczekaj kilkadziesiąt minut.

Możesz też skorzystać z produktu z apteki. Użyj wody utlenionej. Nadtlenek wodoru jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ jest niedrogi, bezpieczny i łatwy do kupienia. Substancję nalej na plamę, odczekaj i wyszoruj całą powierzchnię szczotką. Zabrudzenie zniknie w okamgnieniu.

Do czyszczenia zacieków można również użyć soku z cytryny, soli i kilku kropel płynu do naczyń. Natrzyj miksturą zaciek, odczekaj i gotowe!

Zacieki z rdzy. Jak szybko i skutecznie się ich pozbyć?

Zacieki z rdzy można usunąć na wiele sposobów. Jednym z nich jest użycie wybielacza i wody.
Mieszanka tych dwóch składników pomoże Ci pozbyć się plam rdzy raz na zawsze. Wymieszaj jedną część wybielacza z dziewięcioma częściami wody w spryskiwaczu, a następnie spryskaj plamę mieszanką. Pozostaw roztwór na około piętnaście minut, a następnie przetrzyj go szczotką lub gąbką i zmyj wszelkie pozostałości ciepłą wodą.

Więcej o: