Jak pozbyć się zacieków? Rozwiązania problemu poszukaj w aptece. Efekt z pewnością cię zaskoczy

Łazienka jest najczęściej używanym pomieszczeniem w domu, tam też gromadzi się najwięcej brudu. Zacieki na toalecie nie są niczym niezwykłym i możemy je znaleźć w nawet najbardziej zadbanym domu. Jak się ich pozbyć? Podpowiadamy!

Zacieki to jedna z najbardziej nieprzyjemnych rzeczy do czyszczenia. Jeśli nie zauważysz ich na samym początku, wkrótce zaczną brzydko pachnieć. Najlepszym sposobem na pozbycie się ich tanio, szybko i skutecznie jest zastosowanie naturalnych metod.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej www.Gazeta.pl

Woda utleniona, ocet, sól i soda. Czym pozbyć się zacieków?

Wbrew pozorom usunięcie zaschniętych zacieków na przykład z toalety nie jest trudne. Można to zrobić na kilka różnych sposobów.

Możesz użyć szczotki do toalety i mieszaniny sody oczyszczonej i octu. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wsypać trochę sody oczyszczonej prosto na plamę i pozostawić na chwilę. Kolejnym krokiem jest dodanie octu. Zanim zetrzesz wszelkie zacieki za pomocą gąbki, odczekaj kilkadziesiąt minut.

Beyonce Wpadka na koncercie Beyonce. Nie mogła zejść ze sceny

Możesz też skorzystać z produktu z apteki. Użyj wody utlenionej. Nadtlenek wodoru jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ jest niedrogi, bezpieczny i łatwy do kupienia. Substancję nalej na plamę, odczekaj i wyszoruj całą powierzchnię szczotką. Zabrudzenie zniknie w okamgnieniu.

Do czyszczenia zacieków można również użyć soku z cytryny, soli i kilku kropel płynu do naczyń. Natrzyj miksturą zaciek, odczekaj i gotowe!

Meghan Markle Meghan Markle z kolejną wpadką. Na Royal Ascot złamała ważną zasadę

Zacieki z rdzy. Jak szybko i skutecznie się ich pozbyć?

Zacieki z rdzy można usunąć na wiele sposobów. Jednym z nich jest użycie wybielacza i wody.
Mieszanka tych dwóch składników pomoże Ci pozbyć się plam rdzy raz na zawsze. Wymieszaj jedną część wybielacza z dziewięcioma częściami wody w spryskiwaczu, a następnie spryskaj plamę mieszanką. Pozostaw roztwór na około piętnaście minut, a następnie przetrzyj go szczotką lub gąbką i zmyj wszelkie pozostałości ciepłą wodą.

Więcej o: