Zamiast je wyrzucać, schowaj do lodówki, a potem połóż na oczy. Efekt będzie zniewalający!

Cienie pod oczami oraz tzw. worki, to problemy, z którymi zmaga się wiele osób. Wpływ na to, czy pojawią się na naszej twarzy, mają geny oraz styl życia. Aby poprawić wygląd skóry wokół oczu, nie musisz iść do kosmetyczki. W poprawie naszego wyglądu może pomóc jeden z produktów, który znajduje się niemal w każdej kuchni.

Zadbana skóra wokół oczu to marzenie wielu osób. Niestety wiele czynników może wpłyną na pogorszenie jej stanu. Cienie i worki pod oczami mogą pojawić się w wyniku stresu, zmęczenia, odwodnienia czy spożywania nadmiernej ilości soli. Dlatego tak ważne jest zadbanie o prawidłowy styl życia oraz dietę, która pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. Znamy też tani i sprawdzony sposób.

Po więcej podobnych artykułów zajrzyj na naszą stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Domowe sposoby na opuchnięte oczy

Sposób na worki pod oczami? Nie wyrzucaj torebek po herbacie do śmieci!

Sprawdzonym i niedrogim sposobem na pozbycie się cieni i worków pod oczami jest nałożenie okładów z torebek po zaparzonej herbacie. Jak przygotować okłady? Po zaparzeniu dwóch torebek herbaty odciśnij z nich nadmiar płynu, a następnie schowaj je do lodówki na 20 minut. Kiedy torebki zostaną schłodzone, połóż je na powieki na 10 do 15 minut. Dzięki okładom z torebek worki oraz cienie pod oczami staną się mniej widoczne. 

Połóż ogórek na oczy. To idealny sposób na cienie i worki pod oczami!

W zadbaniu o piękną skórę pod oczami pomoże nam także ogórek, który ma działanie nawilżające, ściągające oraz rozświetlające. Aby zmniejszyć widoczność worków pod oczami oraz opuchniętych powiek, powinniśmy położyć plastry ogórka na powieki. Ogórek to nie jedyne warzywo, które zadba o skórę pod oczami. Podobne okłady możemy zrobić z ziemniaka. Najpierw należy umyć i obrać warzywo, a następnie pokroić je w plastry. Później nakładamy je na opuchnięte powieki i trzymamy przez około 15 minut.  

Kolejnym sposobem, który pozwoli ci pozbyć się cieni pod oczami, jest położenie schłodzonych łyżeczek. Pamiętaj, że muszą być czyste, dlatego przed włożeniem ich do lodówki powinny znaleźć się w szczelnie zamkniętym pojemniku lub worku. Łyżeczki schowaj do lodówki wieczorem, aby rano móc przyłożyć je pod oczy. 

Więcej o: