Genialny sposób na mycie okien! Wlej do wody produkt z kuchni, a będą lśnić, jak nigdy wcześniej

Jak myć okna szybko i skutecznie? Mycie okien to jeden z niemniej lubianych obowiązków domowych. Czyszczenie szyb wydaje się pracochłonnym i długim zajęciem, jednak wcale nie musi takie być. Wystarczy znać najlepsze sposoby na mycie okien. Po jakie produkty warto sięgnąć? W tym przypadku wystarczą te najtańsze z kuchennej szafki.

Okazuje się, że nie musisz kupować specjalnych detergentów do mycia okien. Wystarczą produkty, które kupisz w zwykłym sklepie, lub j. Sprawdź, czego użyć do mycia okien, aby lśniły i nie znajdowały się na nich smugi. 

Więcej sprawdzonych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Umyj nim okna, a pozbędziesz się smug. Ocet jest niezastąpiony przy czyszczeniu szyb 

Jak samodzielnie stworzyć płyn do mycia szyb? Okazuje się, że jest to banalnie proste. Wystarczy zmieszać pół szklanki octu z dwiema szklankami wody oraz łyżeczką płynu do mycia naczyń i dwoma łyżkami soku z cytryny. Po wymieszaniu wszystkich składników przelej roztwór do butelki z atomizerem. Szyby należy w pierwszej kolejności spryskać roztworem, a następnie przetrzeć suchą szmatką. 

Ten produkt sprawie, że nie szybach nie pojawią się zacieki po deszczu. Gliceryna doskonale umyje twoje okna 

Glicerynę kupimy za około pięć złotych. Wystarczy zmierzać pół łyżeczki tego związku z litrem wody, a następnie umyć przygotowanym roztworem okna i wypolerować szyby do sucha. Gliceryna stworzy niewidzialną barierę, która sprawie, że zabrudzenia oraz kurz nie będą osadzać się na szybach. Dodatkowo zmniejszy widoczność zacieków, które pojawiają się na oknach po deszczu.   

Czarna herbata nie tylko do picia. Idealnie sprawdzi się przy myciu okien

Czarna herbata świetnie sprawdzi się jako płyn do mycia szyb. Do przygotowania preparatu będziesz potrzebować naparu z czterech torebek czarnej herbaty, który następnie połączysz z dwiema szklankami wody. Pamiętaj, aby całość przelać do atomizera po wystygnięciu mieszaniny. Woda z herbatą skutecznie wyczyści szybę z brudu, a do tego nie pozostawi smug.

Więcej o: