Jak pozbyć się szczurów? Ten owoc, choć lubiany przez ludzi skutecznie przegoni gryzonie

Szczury są powszechnym szkodnikiem i ważne jest, aby wiedzieć, jak się ich pozbyć raz na zawsze. Istnieje wiele różnych sposobów na pozbycie się szczurów. Możesz użyć pułapek lub użyć powszechnie dostępnego owocu. Podpowiadamy jak pozbyć się szczurów.

Szczury to jedne z najczęstszych szkodników, które można znaleźć w każdym domu. Mogą zanieczyszczać żywność, przenosić choroby i uszkadzać meble. Są to bardzo inteligentne zwierzęta, dlatego trudno się ich pozbyć. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się szczurów, ale musisz upewnić się, że to najlepsze rozwiązanie dla siebie i domowników.

Zobacz wideo Zosia ratuje zwierzęta laboratoryjne

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Szczury w domu. Skąd się biorą i jak z nimi walczyć?

Na początek ważne jest, aby określić, czy występuje inwazja szczurów, czy jest to tylko jeden osobnik. Jeśli jest pojedynczy przedstawiciel gatunku, to złapanie w pułapkę wystarczy, aby rozwiązać problem. Jeśli jest to kolonia, wówczas trzeba użyć bardziej stanowczych metod.

Beyonce Wpadka na koncercie Beyonce. Nie mogła zejść ze sceny

Jak pozbyć się szczurów? Ten owoc skutecznie odstraszy te gryzonie

Jednym ze sposobów na pozbycie się szczurów jest użycie pułapek na szczury, ale może to być trudne, jeśli jest ich dużo. Niekiedy pułapki na szczury nie są też metodą humanitarną. Niektórzy ludzie również używają trucizny, ale może to być niebezpieczne, jeśli dostaną się do niej dzieci lub zwierzęta. Przy okazji, taka trucizna zabija gryzonie, które równie dobrze można wypłoszyć.

Aby pozbyć się szczurów, możemy spróbować naturalnych rozwiązań, które są humanitarne i wcale nie gorsze od tych mechanicznych.

Meghan Markle Meghan Markle z kolejną wpadką. Na Royal Ascot złamała ważną zasadę

Szczury nie znoszą zapachu kostki sedesowej i cytryn. Pokrój więc te owoce w ćwiartki i rozłóż w miejscach bytowania gryzoni. Natychmiast opuszczą swój nowy dom raz na zawsze!

Inną z metod jest olejek miętowy lub pieprz cayenne, którego gryzonie również nie lubią. W miejscach, w których pojawiają się te zwierzęta, możesz rozłożyć rumianek, świeże liście pomidorów, dziewannę lub czosnek. Te zapachy również odstraszają gryzonie.

Jednak najskuteczniejszym sposobem jest upewnienie się, że masz dobrą kontrolę nad szczurami w swoim domu, odcinając wszystkie możliwe punkty wejścia i nie zostawiając żadnego jedzenia na noc.

Więcej o: