Rozłóż kasztany na parapecie. Błyskawicznie rozprawisz się z uciążliwym problemem

Jesień to pora roku, która może kojarzyć się z kasztanami. I słusznie! To właśnie teraz jest najlepszy czas, aby je zbierać. Mają one przeróżne zastosowania. Dzieci często robią z nich śmieszne figurki, ale również i dorośli chętnie ozdabiają nimi dom. Są bardziej potrzebne, niż myślisz!

Choć kasztany kojarzą nam się głównie z elementem dekoracyjnym, to potrafią mieć także ciekawe zastosowanie. Między innymi odstraszają pająki. Jeśli więc boisz się pajęczaków, pomoc możesz znaleźć w parku, zupełnie za darmo! 

Więcej sprawdzonych trików, możesz znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy warto bać się pająków?

Jak kasztany mogą pomóc w odstraszaniu pająków? Rozłóż je na parapecie

Zbliża się zima i temperatura cały czas stopniowo jest coraz niższa. W wyniku tego, pająki coraz chętniej zadomawiają się w zakamarkach twojego mieszkania. Niestety lęk przed tym małymi zwierzątkami, jest dość częstą przypadłością. Jeśli nie masz siły, aby starać się nauczyć z nimi żyć, istnieją sposoby, żeby wygonić nieproszonych gości z mieszkania.

Mamy porę roku, która sprzyja zbieraniu kasztanów. Warto się w nie zaopatrzyć, jeśli chcesz pozbyć się pająków. Wystarczy, że ułożysz kilka na parapecie, tuż przy oknach, a skutecznie odstraszysz nieproszonych gości. Delikatny zapach kasztanów, skutecznie odstrasza pająki, więc nie powinny wchodzić one do twojego mieszkania. Warto także sprawdzić inne ciekawe zastosowania kasztanów w tym artykule.

Skuteczny sposób na pająki. Produkt masz kuchni! Wykorzystaj cynamon 

Nie tylko kasztany są w stanie odstraszyć pająki. Przyprawy, które są w twojej kuchni, również mogą pomóc ci uporać się z problemem. Pajęczaki, często lubią chować się w roślinach doniczkowych, więc jeśli masz je na swoim parapecie, tym chętniej przybędą one do twojego domu. Istnieje jednak prosty sposób na ich odstraszanie. Weź trochę cynamonu na łyżkę, a następnie dosyp go do doniczek. Cynamon nie tylko powinien skutecznie odstraszyć pająki, ale także zadziała jak naturalny nawóz dla twoich roślin. 

Więcej o: