Ile kosztują najdroższe zwierzęta domowe? Za tych wyjątkowych przyjaciół trzeba zapłacić krocie!

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez zwierząt. Część postanawia przygarnąć je ze schroniska lub opiekuje się znalezionymi kotami i psami. Jednak niektóre osoby decydują się na zakup zwierzęcia z hodowli. Sprawdziliśmy, które rasy są najdroższe. Za niektóre rasowe psy i koty trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy.

Najdroższe zwierzęta domowe to między innymi koty rasy ashera, khao manee czy peterbald. Z kolei wśród psich ras najkosztowniejsze są m.in. saluki, kanadyjski pies eskimoski oraz mastif tybetański.

Po więcej zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl 

Zobacz wideo Koci masaż na cztery łapy? Bardzo proszę!

Grzywacz chiński to uroczy piesek. Trzeba za niego zapłacić od pięciu do siedmiu tysięcy 

Grzywacz chiński to rzadka rasa psów. Średnio żyją od 13 do 15 lat, słyną z przyjaznego usposobienia i wysokiej inteligencji. Istnieją dwie odmiany grzywaczy. Pierwszą jest grzywacz chiński nagi - odmiana bezwłosna, która posiada charakterystyczne pukle, przypominające pióropusz. Znajdują się one jedynie na jego głowie przy ogonie oraz na skarpetkach. Z kolei odmiana owłosiona - power puff charakteryzuje się długim włosami. Pieski te uwielbiają zabawę i mają mnóstwo energii. Ceny grzywaczy chińskich zaczynają się od pięciu do siedmiu tysięcy. 

Majestatyczny kot bengalski. Za towarzystwo tego kota trzeba słono zapłacić

Koty bengalskie posiadają charakterystyczne ubarwienie, które sprawia, że są podobne do ich większych przyjaciół zamieszkujących sawannę. Za kota tej rasy musimy zapłacić od dwóch do sześciu tysięcy. Koty bengalskie są żywiołowe i uwielbiają aktywnie spędzać czas. Te czworonogi osiągają do 50 cm wzrostu i ważą nawet do ośmiu kilogramów. Średnia długość życia kota bengalskiego wynosi od 10 do 16 lat. 

Puchaty samojed i majestatyczny chausie. Te zwierzęta kosztują wiele tysięcy 

Wśród zwierząt, za które musimy zapłacić niemałą sumę, znajduje się zachwycający samojed. Najdroższe są białe okazy ze starych linii syberyjskich, ich cena wynosi nawet dziewięć tysięcy euro (ponad 42 tys. zł). Jedną z najdroższych kocich ras jest chausie, czyli krzyżówka dzikiego kota błotnego z kotem domowym. Za kota tej rasy trzeba zapłacić nawet 10 tysięcy dolarów (ponad 46 tys. zł). 

Więcej o: