Genialny sposób na zaparowane szyby w aucie. Wrzuć to do woreczka i zawsze woź w samochodzie

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pomogą usunąć parę z szyb w samochodzie. Jednak jedną z najpopularniejszych i najtańszych metod jest zastosowanie czegoś, co wielu z nas ma w domu. Jak skutecznie pozbyć się pary na szybach w aucie? Podpowiadamy!

Zaparowane okna to częsty problem w miesiącach zimowych. Wilgoć z powietrza skrapla się na oknach i powoduje ich zaparowanie. Jest to szczególnie uciążliwe, gdy mieszkasz w zimnym klimacie lub gdy Twój samochód był długo zaparkowany na zewnątrz. Jak się przed tym ustrzec i jeździć bezpiecznie?

Zobacz wideo Wybieramy najlepszy samochód 2022 roku - zagłosuj!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zaparowane szyby w aucie. Czy ma to wpływ na bezpieczeństwo kierowcy?

Zaparowane szyby są uciążliwe dla kierowców. Trudno patrzyć na drogę przez zamglone okna, co może prowadzić do wypadków. Zaparowane szyby powoduje zimna lub upalna pogoda. Przyczyną może być także kondensacją pary wodnej z klimatyzacji samochodu.

Gdy na zewnątrz jest zimno, wilgoć z powietrza skrapla się na szybie samochodu, tworząc efekt zamglenia. Gdy na zewnątrz jest gorąco, w powietrzu będzie więcej wilgoci, więc szyba samochodu łatwiej się zaparuje. Nie więc dużego znaczenia, czy jedziesz w chłodne, czy upalne dni. Zawsze musisz regularnie czyścić okna, aby zapobiec zaparowaniu i trudnościom podczas jazdy. Pamiętaj o tym dla własnego bezpieczeństwa.

Skuteczny sposób na zaparowane szyby w aucie. Zrób własny pochłaniacz wilgoci

Problem parowania szyb samochodowych jest powszechny, zwłaszcza w naszym klimacie. Jeśli jak większość ludzi, próbowałeś wszystkiego, aby pozbyć się zaparowanych okien i nic nie skutkowało, mamy na to sprawdzony sposób!

Dobra wiadomość jest taka, że nasza metoda jest prosta, tania i niesłychanie skuteczna. Wystarczy użyć żwirku dla kota. Napełnij pojemnik kocim żwirkiem i umieść go przed oknem, które chcesz odparować.

Trochę inną metodą jest napełnienie kocim żwirkiem bawełnianego woreczka i powieszenie do w samochodzie w pobliżu szyby. Ten trik także zapobiega parowaniu okien.

Więcej o: