Wystarczy, że umieścisz to pod silnikiem. Skuteczny sposób na kuny wypłoszy je w okamgnieniu!

Skuteczny sposób, aby odstraszyć kuny, nie musi nic kosztować! Przyda się szczególnie jesienią i zimą, kiedy te zwierzęta chętnie szukają ciepłego chronieniach w okolicach aut. Potrafią schować się pod maską, a do tego przegryźć kable! Lepiej szybko wypłoszyć kuny, zanim zadomowią się na dobre.

Kuny, chociaż wyglądają przyjaźnie i mogą przypominać zwierzęta domowe, w rzeczywistości bywają bardzo uciążliwe. Wydają głośne dźwięki, czasem polują na drób w gospodarstwach, a do tego potrafią wyrządzić niemałe szkody w samochodzie. Kiedy szukają schronienia przed zimnem, zakradają się do aut. Ze względu na ostre zęby, stanowią olbrzymie zagrożenie. Potrafią np. przegryźć kable pod maską, co prowadzi nawet do wypadku. Jak odstraszyć je w sposób humanitarny i skuteczny?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Pies na dachu budynku potrzebował pomocy. Ściągnęła go policja

Jak odstraszyć kuny? Właściciele zwierzaków domowych mają "problem z głowy"

Kuny nie boją się wielu rzeczy, ale to, co skutecznie może je zniechęcić do bywania w pewnych miejscach, to zapach innych zwierząt futerkowych. Jeśli posiadasz kota lub psa, wystarczy kępka ich sierści, zaczepiona pod maską samochodu, lub pod podwoziem. W ten sposób kuny wyczują zagrożenie i nie zdecydują się na podejście do twojego pojazdu. Inną metodą jest stosowanie kostki do toalety lub do zmywarki. Umieszczona w tych samych miejscach również je przegoni.

Kuny pod maską samochodu. Dlaczego właśnie tam szukają schronienia?

Pomimo tego, że kuny mają futro, zima może być dla nich wyjątkowo groźna. Szukają schronienia w miejscach, gdzie mogą zasnąć, a sprzyja temu wysoka temperatura. Ponieważ są to zwierzęta dzikie, które nie boją się środowisk, w których żyją ludzie, idealnym miejscem schronu są auta. Chowają się pod podwoziem i maską, wyrządzając przy tym ogromne szkody. Gryzą kable, niszczą wężyki i przewody, co może prowadzić nawet do tragedii. Z tego powodu, lepiej szybko je wygonić.

Więcej o: