Zamiast do pralki, wrzuć ją do zlewu i zalej gorącą wodą. Brzydki zapach zniknie w mgnieniu oka

Wiele problemów staramy się rozwiązywać przy pomocy domowych sposobów. Jednym z takich kłopotów jest przykry zapach w zlewie czy umywalce. Unosząca się z odpływu woń potrafi przysporzyć zmartwień. Istnieje jednak prosty sposób, by się jej pozbyć. Jaki? Sprawdźmy!

Brzydki zapach w zlewie to częsty i nieprzyjemny problem. Nie zawsze powodem jest niewłaściwe sprzątanie. Smród może pojawić się, nawet jeśli czyścisz zlewozmywak regularnie. Odpowiedzialne za to są najczęściej bakterie, które rozwijają się w resztkach jedzenia zalegających w rurach czy odpływie. Rozwiązaniem jest usunięcie zatorów i przeczyszczenie odpływu. W tym celu warto sięgnąć po kapsułkę do prania.

Zobacz wideo Jak pielęgnować zlew, by był zawsze lśniący i czysty?

Więcej domowych sposobów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zamiast do pralki, wrzuć ją do zlewu i zalej wrzątkiem. Brzydki zapach zniknie

Za nieprzyjemną woń unoszącą się z odpływu zlewu czy umywalki odpowiedzialne są przede wszystkim bakterie. Te namnażają się w resztkach jedzenia czy włosach. Smród często wynika z nieprawidłowo zamontowanego odpływu. Brak kolanka może wzmagać problem. Rozwiązaniem może być zamontowanie specjalnego sitka, które będzie wyłapywać resztki z odpływu. Co, jeśli to nie pomogło? Sięgnij po kapsułkę do prania. Umieść ją w odpływie, a następnie powoli zacznij zalewać ją bardzo gorącą, ale nie wrzącą wodą. Ta może uszkodzić plastikowe elementy. Lej, dopóki kapsułka całkowicie się nie rozpuści. To powinno rozwiązać problem brzydkiego zapachu. Pamiętaj jednak, że kapsułka do prania nie odetka odpływu. By to zrobić, sięgnij po inne metody.

Jak odetkać zlew? Te domowe sposoby pomogą pozbyć się zatorów

Gdy woda zaczyna spływać coraz wolniej, to znak, że w odpływie pojawił się zator. Im szybciej zadziałasz, tym mniejsze prawdopodobieństwo całkowitego zatkania zlewu czy umywalki. Pamiętaj też, że domowe sposoby działają łagodniej od silnych produktów udrażniających. Jak odetkać zlew? Oto kilka propozycji.

  1. Wsyp do odpływu pół szklanki sody. Odczekaj 20 minut. Wlej do środka szklankę octu, a sitko przykryj ściereczką. Gdy piana przestanie się wydobywać z odpływu, zalej go gorącą wodą. Brzydki zapach i zator powinny zniknąć.
  2. Wsyp do odpływu pół szklanki soli i zalej gorącą wodą. Sól rozpuści zalegające resztki.
Więcej o: