Dolej do wody łyżkę tego produktu. Dracena błyskawicznie odżyje i puści nowe listki!

Dracena, choć wygląda egzotycznie, wbrew pozorom nie jest wcale wymagająca. Nie bez powodu jest tak popularnym sukulentem, ponieważ dzięki swoim sporym rozmiarom oraz urodzie, stanowi świetną dekorację do domu. Oto garść genialnych sposobów, jak dbać o dracenę.

Dracena może stanowić wspaniałą dekorację w twoim domu. Jednak jako żywy organizm, potrzebuje odpowiedniej opieki. Pomimo tego, że jest ona dość egzotyczna, wbrew pozorom nie będzie od ciebie wiele wymagała. Wystarczy, że zastosujesz tych kilka prostych zasad, a twój sukulent będzie rósł pięknie i wysoko.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy

Jakie dbać o dracenę? Podpowiemy ci gdzie najlepiej ją postawić

Swoją dracenę, ustaw najlepiej w miejscu, gdzie światło jest rozproszone. Choć nie jest to wymagająca roślina, to jeśli chcemy, aby jej rozwój był jak najbardziej efektywny, to takie warunki będą dla niej najlepsze. Sukulent poradzi sobie ustawiony w cieniu, jednak będzie znacznie wolniej rósł. Wystrzegaj się także stawiania draceny w pełnym słońcu! Może to doprowadzić do wysuszenia rośliny i poparzenia liści co ostatecznie doprowadzi do ich opadania. 

Jak podlewać dracenę? Pamiętaj o wodzie i nawozach

Warto pamiętać o tym, że dracena jest wrażliwa na przesuszenie. W naturalnym środowisku roślinę można znaleźć w lasach tropikalnych, gdzie panuje spora wilgotność. Dlatego, jeśli dopuścisz do jej przesuszenia, może ona zacząć gubić liście. Nie należy przelać rośliny. Jednak jej podłoże powinno być stale wilgotne. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym należy stale spryskiwać liście sukulenta i dbać o to, aby ziemia w doniczce była zwilżona. Wystarczy zaledwie łyżeczka nawozu z fusów po kawie, lub żelatyny, aby puściła nowe listki i bujnie rosła.

Jakie wskazówki pomogą dracenie bujnie rosnąć? Podpowiadamy

Dracenę warto co roku przesadzać do większej doniczki. Jeśli jednak posiadasz starszy okaz, możesz robić to rzadziej, na przykład co 2 lata. Jednak kiedy to robisz, pamiętaj, aby w nowej doniczce, znalazło się trochę starej ziemi. Pomoże to sukulentowi na nowo dobrze się ukorzenić i pięknie rosnąć. Pamiętaj też, że aby roślina mogła się lepiej rozwijać, warto nawozić ją co około 2 tygodnie. Idealnie sprawdzą się nawozy z dużą zawartością potasu i fosforu. 

Więcej o: