Wsyp kilka ziaren na talerzyk i połóż w kącie. Szybko pozbędziesz się smrodu papierosów z domu

Palacze często nie zdają sobie sprawy z tego, że zapach papierosów wnika nie tylko w ubrania, lecz także ściany, tkaniny i meble. Nieprzyjemna woń utrzymuje się długo i przeszkadza w codziennym życiu. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym szybko pozbędziesz się smrodu.

Efekty palenia w pomieszczeniach nie należą do przyjemnych. Żółknące ściany, meble czy zasłony, drzwi, gniazdka, a nawet okna to tylko jeden z problemów. Innym jest zapach, który unosi się w domu i zdarza się, że przeszkadza samym palaczom. Niezależnie od tego, czy przykra woń jest efektem spotkania towarzyskiego, czy wieloletniego nawyku, istnieją sposoby, które pozwolą ją zneutralizować lub usunąć. Jakie? Podpowiadamy.

Więcej sprawdzonych sposobów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jak pozbyć się smrodu papierosów? Wylej to do miseczki

Skutecznym neutralizatorem przykrych zapachów jest ocet. Choć niektórzy mogą uważać, że jeden przykry zapach zastępowany jest po prostu innym, to nie da się ukryć, że metoda ta działa skutecznie. Możesz go wykorzystać do pozbycia się woni z ubrań oraz usunięcia jej z pomieszczenia. Jak to zrobić? Wlej pół szklanki octu do pralki i nastaw pranie z ubraniami, które przesiąkły zapachem papierosów. Po wypraniu wywieś je na dworze lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Inną metodą jest powieszenie rzeczy nad garnkiem z zagotowanym octem, choć jest to bardziej radykalna dla naszych nozdrzy metoda. Co z pomieszczeniami? Wystarczy, że wylejesz porcję octu na spodek lub do miseczki i umieścisz w pomieszczeniu. To powinno pomóc pozbyć się smrodu.

100 kg lżejsza/ Instagram Kasia Guzik schudła prawie 100 kg. "Obiecałam sobie, że będę walczyć"

Jak usunąć zapach papierosów? Wysyp to na talerzyk i umieść w kącie

Inną z metod na zneutralizowanie nieprzyjemnych zapachów jest sięgnięcie po... ziarna kawy. Wsyp porcję na talerzyk i umieść w pomieszczeniu, w którym palone były papierosy. Ziarna wchłoną przykrą woń. Zamiast ziaren kawy, możesz wsypać do miseczki sodę oczyszczoną. Przykryj ją cienką gazą. Soda wchłonie zarówno brzydki zapach, jak i nadmiar wilgoci.

Co ile czasu zmieniać piżamę i pościel? Robiąc to raz na tydzień popełniasz błąd Co ile czasu zmieniać piżamę i pościel? Sprawdź, czy popełniasz błąd

Ubrania i meble śmierdzą papierosami? Wysyp na nie tę przyprawę

Smród papierosów z mebli, dywanów, a nawet ubrań usuniesz przy pomocy sody oczyszczonej. Wystarczy, że pokryjesz je proszkiem i pozostawisz na kilka godzin. Na koniec dokładnie odkurz tapicerkę. Ubrania wrzuć do worka, wsyp sporą porcję sody i zawiąż. Pozostaw na całą noc. Rano wytrzep proszek i wrzuć ubrania do pralki.

Więcej o: