Jak uprać czapkę z daszkiem w zmywarce? Genialny trik, dzięki któremu zaoszczędzisz czas i pieniądze

Jak uprać czapkę z daszkiem? Może to być trudne zadanie. Często ludzie boją się, że nakrycie głowy odkształci się albo odbarwi. Pranie takiej czapki w pralce może nie być dla niej bezpieczną metodą, dlatego lepiej będzie zrobić to ręcznie. Sprawdź, jak uprać ją bez obawy o uszkodzenia.

Czapka z daszkiem to dość specyficzna część ubioru. Możesz mieć problem, aby bezpiecznie i dobrze ją wyprać. Pranie w pralce automatycznej może doprowadzić do jej odkształcenia lub odbarwienia. Sprawdź, jak bezpiecznie czyścić czapkę ręcznie. Zobacz także, jak wyprać kurtkę puchową w naszym poprzednim artykule

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak usunąć sierść z ubrań?

Jak prać czapkę z daszkiem w bezpieczny sposób? Zobacz, jak zrobić to ręcznie

Na początek, napełnij miskę lub umywalkę letnią wodą. Kiedy się już wypełni, wlej do wody delikatny płyn do prania. Ważne, aby środek, którego użyjesz, nie zawierał wybielacza i był bezpieczny dla twoich rąk (mimo tego warto założyć rękawiczki). Następnie weź gąbkę, która nie będzie zbyt szorstka i namocz ją razem z czapką w przygotowanej wodzie. Nie trzymaj jednak czapki w wodzie! Wyciągnij ją i odsącz delikatnie, a następnie delikatnie szoruj gąbką w zabrudzonych miejscach. Kiedy twoim zdaniem zabrudzenia zeszły, przepłucz czapkę letnią wodą z kranu. Po tym zabiegu twoja czapka powinna być czysta oraz nie ulec odbarwieniu czy odkształceniom. 

Jak uprać czapkę z daszkiem w zmywarce? Dzięki temu sporo zaoszczędzisz!

Niewiele osób wie, że czapkę z daszkiem można też wyprać w zmywarce! Prosty trik polega na tym, aby umieścić ją w górnym koszu i zastosować program z niską temperaturą. Warto jednak wcześniej upewnić się, że taka metoda nie zaszkodzi czapce, czytając informację na metce. 

Jak bezpiecznie wysuszyć czapkę z daszkiem? Poznaj ten banalny sposób

Tak samo, jak pralka może być złym pomysłem dla twojej czapki, tak suszarka automatyczna również może być dla niej niebezpieczna. Nie należy używać do niej w żadnym wypadku ciepła. Mogłoby to doprowadzić do odkształcenia czapki i jej zniszczenia. Co więcej, postaraj się, aby nie suszyć jej na słońcu, ponieważ w wyniku takiego działania kolory mogą wyblaknąć. Najlepsze rozwiązanie, są najprostsze! Zwyczajnie ułóż mokra czapkę na suszarce do prania i poczekaj, aż naturalnie wyschnie. Możesz też użyć jakiegoś kulistego przedmiotu i włożyć go do wnętrza czapki tak, aby ją dobrze wypełnił, żeby zachować jej kształt. 

Więcej o: