Jak przezimować fuksję w domu? Dzięki tym sprawdzonym metodom pięknie zakwitnie na wiosnę

Fuksja to piękny kwiat, który zdobi wiele balkonów i ogrodów. Niestety jest wrażliwa na niskie temperatury, dlatego należy odpowiednio ją przezimować. Podpowiadamy, jak przezimować fuksje w domu okresie jesienno- zimowym, aby cieszyć się nią wiosną przyszłego roku.

Fuksja to roślina z rodziny wiesiołkowatych. Naturalnie występuje w Ameryce Środkowej i Południowej. Uroda tych kwiatów jest podziwiana także w Polsce, gdzie jest hodowana w celach ozdobnych.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Zimowanie fuksji - o czym należy pamiętać? W ten sposób unikniesz błędów

Fuksje powinny przebywać zimą w pomieszczeniach. Możemy je umieścić w garażu, piwnicy lub niewykorzystywanym przez nas pomieszczeniu w domu. W miejscu, w którym będzie zimować fuksja, powinno być od ośmiu do 10 stopni, dodatkowo nie może być tam zbyt wilgotno. Zanim schowamy nasze kwiaty przed zimnem, musimy pamiętać o ich przycięciu. Pędy rośliny należy skrócić nawet o kilka centymetrów. 

Jak dbać o fuksje w okresie zimowym? Czego nie robić?  

Bardzo ważne jest to, aby pamiętać, że w okresie jesienno-zimowym nie wolno nawozić fuksji, ani nadmiernie jej podlewać. Musimy jednak pamiętać o podlewaniu rośliny, aby ziemia w doniczce nie była całkiem sucha. Kwiaty mogą zimować zarówno w ciemnych, jak i w oświetlonych przestrzeniach, jednak w marcu należy przenieść rośliny do cieplejszego i nasłonecznionego pomieszczenia. 

Zimowanie pelargonii. Te kwiaty musisz zniknąć z balkonów w okresie jesienno-zimowym

Zimą warto zadbać też o inne kwiaty. Przykładem są pelargonie, które powinniśmy zabrać z podwórka, kiedy temperatura spadnie poniżej -3 stopnie nad ranem. Wówczas przycinamy roślinę oraz usuwamy wszystkie zaschnięte lub zżółknięte liście. Następnie przenosimy je do pomieszczenia, gdzie temperatura wynosi od pięciu do 10 stopni. Pelargonie podczas całego okresu zimowania trzeba podlać zaledwie trzy do czterech razy. 

Więcej o: