Czym wyczyścić fugi? Te produkty kosztują mniej niż 3 zł i są niezawodne! Znajdziesz je w kuchni

Jak wyczyścić fugi? Potrafią sprawić dużo problemów, kiedy trzeba je wyczyścić. Ze względu na to, że nie jest to łatwe zadanie, czasami zdarza się, że rozwija się na nich również pleśń. Istnieje jednak sposób, aby pozbyć się problemu, a potrzebne produkty znajdziesz w kuchni.

Czyszczenie fug, nie należy do prostych zadań. Często jest to męczące i żmudne. Co zrobić, kiedy pojawi się na nich pleśń? Istnieją sposoby, które pozwolą ci walczyć z problemem, za mniej niż 3 zł. Czyszczenie nie wymaga ostrych detergentów, a efekt cię zaskoczy.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz sam

Czym wyczyścić fugi, kiedy pojawi się na nich pleśń? Znajdziesz ten produkt w kuchni

Jeśli na fugach pojawi się pleśń, warto jak najszybciej z nią walczyć. Grzyb jest nie tylko nieestetyczny, ale także niebezpieczny dla twojego zdrowia. Skuteczną pomocą może być cytryna. Wyciśnij na patyczek kosmetyczny lub szczoteczkę do zębów, sok z cytryny. Kiedy natrzesz już wszystkie miejsca, pozostaw to na około 15 min. Uważaj tylko, ponieważ jeśli twoje fugi są ciemne, mogą się one rozjaśnić ze względu na właściwości cytryny.

Możesz też użyć popularnego napoju. Napój typu cola również poradzi sobie z zabrudzeniami

Popularny słodki napój, również może poradzić sobie z brudnymi fugami. Rozprowadź "colę" przy pomocy szmatki. Możesz także użyć atomizera i spryskać brudne miejsca. W obydwu przypadkach pozostaw napój na około 15 minut, a następnie zmyj wszystko miękką szmatką nasączoną letnią wodą. 

Przy większych zabrudzeniach wykorzystaj ocet. Zobacz, jak przygotować roztwór

Ocet może przydać ci się w wielu sytuacjach. Tutaj również może się doskonale sprawdzić. Wymieszaj biały ocet z wodą w proporcji 1:1. Następnie przelej roztwór do atomizera. W kolejnym kroku spryskaj zabrudzenia mieszanką i pozostaw na kilka godzin. Możesz pozostawić nawet wszystko na noc. Dla lepszego efektu możesz wetrzeć dodatkowo roztwór w fugi szczoteczką do zębów. W ostatnim kroku zmyj wszystko, szmatką nasączoną letnią wodą. 

Więcej o: