Zanieś połówkę ziemniaka do garażu. Ten trik błyskawicznie rozwiąże popularny problem

Ziemniaki na obiad to niemal tradycja w domach wielu Polaków i Polek. Niewiele osób jednak wie, że mogą także mieć inne ciekawe zastosowania. Warzywo może w genialny sposób pomoc kierowcom o tej porze roku. Wiele z nich zmaga się jesienią z problemem zaparowanej szyby. Okazuje się, że ziemniak może być idealnym rozwiązaniem.

Ziemniaki są nie tylko doskonałe do obiadu, ale mają także inne zastosowania. Mogą także w genialny sposób pomóc kierowcom w czasie jesieni i zimy. W tym okresie szyby często parują. Może to stanowić problem, jeśli chcemy gdzieś szybko pojechać i nie mamy czasu, aż wentylacja rozprawi się z kłopotem. Na szczęście ziemniaki mogą pomóc zapobiegać parowaniu. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy

Przekrój ziemniaka na pół i zanieś do garażu. Efekt zaskakuje!

Ziemniak może być genialną pomocą w problemie zaparowanych szyb. Na początek umyj dokładnie warzywo, aby nie było na nim żadnych zabrudzeń, szczególnie ziemi. Następnie przekrój go na pół i idź do samochodu. W kolejnym kroku pocieraj delikatnie szybę ziemniakiem. Odczekaj kilka minut, po czym zetrzyj ręcznikiem papierowym lub miękką szmatką skrobię z szyby. Po tym zabiegu problem zaparowanej szyby zniknie. Jeśli znowu by się pojawił, należy po prostu powtórzyć wszystko. 

Na problem zaparowanej szyby, może też pomóc pianka do golenia. Sprawdź ten sposób

Innym świetnym sposobem na problem zaparowanej szyby, jest użycie pianki do golenia. Działanie będzie podobne, do profesjonalnych preparatów. Weź piankę do golenia i idź do samochodu. Nałóż równomiernie substancje po wewnętrznej stronie szyby. Odczekaj kilka minut, a następnie wszystko dokładnie zetrzyj. Pamiętaj, że zmycie pianki nie będzie należało do najprostszych, więc nie rób tego, kiedy masz mało czasu. Zabieg można powtarzać w zależności od częstotliwości powracania problemu. Sprawdź także inne genialne sposoby na zaparowaną szybę w aucie, w naszym poprzednim artykule

Więcej o: