Domowe sposoby na opryszczkę. Posmaruj "zimno" przed snem, a rano nie będzie po nim śladu!

Jakie są skuteczne, domowe sposoby na opryszczkę i czy da się jej pozbyć w jedną noc? To pytanie zadaje sobie każdy, kto zapada na tę chorobę zakaźną. Opryszczka ma postać małych pęcherzyków widocznych na powierzchni skóry. Jak ją szybko pozbyć się opryszczki?

Opryszczka jest infekcją wirusową, co oznacza, że nie można jej wyleczyć. Można ją jednak wyciszyć tanimi, skutecznymi, domowymi sposobami. Poznaj kilka z nich!

Zobacz wideo Sandra Kubicka wyszła zapłakana z gabinetu lekarskiego. Powiedziała, o co zapytał ją lekarz

Więcej sprawdzonych trików, możesz znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Czym jest opryszczka i skąd się bierze? Wyjaśniamy

Wirus opryszczki przebywa w komórkach nerwowych w pobliżu powierzchni skóry lub błon śluzowych i pozostaje w stanie uśpienia, dopóki nie stanie się ponownie aktywny.

Ze stanu hibernacji budzi go stres, choroba, światło ultrafioletowe lub menstruacja. Podpowiemy, jak radzić sobie z tym problemem i pokażemy sposoby, które pozwolą pozbyć się opryszczki w jedną noc.

Domowe sposoby na opryszczkę. Wypróbuj je, a zniknie w jedną noc! 

Opryszczka to infekcja wirusowa, która powoduje powstawanie pęcherzy na ustach, nosie i wokół ust. Można się ich pozbyć poniższymi metodami.

  • Przyłóż melisę, miętę, rumianek lub szałwię do zmienionego chorobowo miejsca, lub zrób z nich okład. Pęcherzyk możesz posmarować olejkami z tych roślin
  • Posmaruj opryszczkę miodem i pozostaw na noc. Rano nie będzie po niej śladu
  • Jeśli nie masz miodu, weź liść aloesu
  • Przyłóż do chorego miejsca na kilka minut przekrojony na pół ząbek czosnku lub kawałek cebuli
  • Posmaruj chore miejsce olejkiem z drzewa herbacianego. Pozostaw na noc
Więcej o: