Jak wyczyścić piekarnik kostką do zmywarki? Sprawdzony trik na uporczywe zacieki i tłuszcz

Jak wyczyścić piekarnik szybko i skutecznie? Niestety, powstające podczas użytkowania, przypalenia i zacieki często ciężko doszorować. Z pomocą przychodzi kostka do zmywarki, która pomoże błyskawicznie rozprawić się z kłopotem.

Piekarnik brudzi się regularnie. Prawdopodobnie pozostałby czysty tylko wtedy, gdyby nikt go nie używał. Pod wpływem wysokiej temperatury i reakcji z tłuszczem, tworzą się zacieki, a na blachach można niejednokrotnie zauważyć przypalenia. To nie powód do zmartwień, jeśli znamy metodę usunięcia brudu szybko i skutecznie. Kostka do zmywarki sprawdzi się tutaj idealnie.

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Jak wyczyścić piekarnik? Kostka do zmywarki to banalny i skuteczny sposób

Jednym ze sposobów, które w ostatnim czasie błyskawicznie zdobywają popularność, jest użycie kostki do zmywarki przy czyszczeniu piekarnika. Jak to zrobić? Najważniejsze, aby posiadać głęboką blachę, która zazwyczaj jest w standardowym wyposażeniu piekarnika. Na początek, nagrzej piekarnik do temperatury ok. 200 stopni. Kiedy będzie rozgrzany, wstaw do niego blachę wypełnioną wodą, lub odporne na temperaturę naczynie wypełnione wodą. Do wody wrzuć kostkę do zmywarki i pozostaw w piekarniku na około 2 h. Po tym czasie możesz z łatwością przetrzeć piekarnik gąbką, bez szorowania.

grzyb/pleśń na ścianie Jak usunąć grzyb ze ściany? Rozwiązanie znajdziesz w aptece

Jak wyczyścić piekarnik, kiedy przypalenia są naprawdę poważne?

Kiedy przypalenia w piekarniku są naprawdę poważne, możesz skorzystać z gotowych środków czyszczących. Warto jednak pamiętać, że produkty reklamowane, jako te usuwające tłuszcz i kamień, mogą nie wystarczyć. Zamiast tego proponujemy użyć tych samych środków, jakie są dostępne do czyszczenia kominka i grilla. Silne środki chemiczne powinny błyskawicznie poradzić sobie z brudem.

Wiesława Raban podczas pracy Banalne domowe sposoby na rozciągnięcie zbyt ciasnych butów

Jak wyczyścić piekarnik, kiedy zabrudzenia są niewielkie? Wystarczą dwa produkty

Jeśli boisz się, że zniszczysz piekarnik, np. rysując go, czy szorując zbyt silnymi chemicznie substancjami, stwórz własny produkt do czyszczenia. Wymieszaj wodę i ocet w proporcjach 1:1. Następnie przelej tę mieszankę do butelki z atomizerem. Spryskaj piekarnik i przetrzyj szmatką. Gotowe!

Więcej o: