Niezawodne sposoby na nornice. Popularna przyprawa z kuchni sprawi, że gryzonie uciekną w popłochu!

Potrzebny sprawdzony sposób na nornice? Mamy ich nawet kilka. Nornice potrafią być prawdziwym utrapieniem dla ogrodników. Często wyjadają nasiona, bulwy, czy cebule kwiatowe. Zimą potrafią uszkodzić nawet korę drzew, ponieważ brakuje im pokarmu. Nic więc dziwnego, że kiedy gryzonie pojawią się na twoim terenie, zaczniesz myśleć o tym, jak się ich pozbyć.

Choć nornice wyglądają uroczo i potrafią być pożyteczne, to czasami powodują zbyt wielkie szkody w ogrodzie i trzeba pomyśleć o tym, jak je wygonić. Pomocna może okazać się przyprawa, którą najpewniej masz w swojej kuchni! Sprawdź, w jaki sposób cynamon może pomóc ci w przegonieniu gryzoni.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zastosowania sody oczyszczonej

Jak wygonić nornice z ogródka? Użyj cynamonu i ciesz się efektem

Najważniejsze, abyś sprawdzał, czy nornice budują w twoim ogrodzie tunele. Dlatego warto także wiedzieć, jak odróżnić tego gryzonia od kreta, o czym możesz przeczytać tutaj. Możesz na przykład przekopać dokładnie ziemię w swoim ogrodzie lub kiedy odkryjesz jakiś tunel, wlej do niego wodę

Dobrym domowym sposobem na pozbycie się nornic z ogrodu, jest cynamon. Ma on bardzo silną woń, której gryzonie zazwyczaj nie tolerują. Kiedy znajdziesz norkę na swoim terenie, wsyp do niej trochę przyprawy. Pod wpływem intensywnego aromatu, nornice powinny czym prędzej opuścić swoje gniazdo. Możesz także, wsypać trochę cynamonu do tuneli. Dzięki temu nornice powinny szybko uciec w popłochu. 

Jak odstraszyć nornice? Możesz także zbudować odstraszacz

Nornice, to dość płochliwe zwierzęta. Dlatego hałas, może je wystarczyć i skutecznie wypędzić z twojego terenu. Taki odstraszacz możesz zbudować sam i jest to bardzo proste! Wystarczy, że weźmiesz pustą butelkę. Ważne, aby nie miała ona na sobie żadnej zakrętki, musi być otwarta. Następnie wkop pod skosem butelkę w ziemię jak najbliżej tuneli gryzonia. Powietrze, które będzie do niej wpadać, stworzy hałas, którego nornice najpewniej się wystraszą. Ten sposób powinien skutecznie wypędzić szkodniki z twojego ogródka. Sprawdź także, inne sposoby na odstraszanie nornic, w tym artykule.

Więcej o: