Dodaj łyżkę do wody i zanurz doniczkę z trzykrotką. Roślina będzie rosła w błyskawicznym tempie

Trzykrotka to roślina, która doskonale sprawdzi się u osób początkujących. Jest łatwa w uprawie, rośnie w błyskawicznym tempie i do tego jest stosunkowo niedroga. Wystarczy pamiętać o odpowiednim podlewaniu i nawożeniu. Sprawdź, jak dbać o trzykrotkę.

Więcej sprawdzonych porad dotyczących roślin przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Trzykrotki są łatwo dostępne, niedrogie i banalnie proste w uprawie. Uwagę zwracają wybarwionymi liśćmi. Odmiany o fioletowych, zielonych lub srebrzystych listkach nie mają szczególnych wymagań. Po zapewnieniu im odpowiednich warunków i zadbaniu o właściwe podlewanie będą rosły w błyskawicznym tempie. Jak dbać o trzykrotkę i po jakie domowe nawozy warto sięgnąć? Sprawdźmy.

Trzykrotka. Jak dbać o tę roślinę?

Najlepszym stanowiskiem dla trzykrotki jest miejsce jasne, o dużej ilości światła słonecznego. Idealnie sprawdzi się parapet okna wychodzącego na południe. W zacienionym miejscu roślina może zacząć marnieć. Spora dawka słońca zapewni jej nie tylko bujny wzrost, lecz także odpowiednie wybarwienie liści. Warto też zwrócić uwagę na właściwe podlewanie. Liście nie powinny być narażone na zalanie czy kontakt z mokrym podłożem, mogą wtedy brązowieć i gnić. Lepiej nie podlewaj trzykrotki bezpośrednio do ziemi. Wlewaj wodę do podstawki lub zanurz doniczkę w misce z wodą na 15-30 minut. Dzięki temu korzenie pobiorą odpowiednią ilość, a górna warstwa podłoża pozostanie sucha. Nie zraszaj też liści. To może doprowadzić do rozwoju chorób grzybowych.

Dodaj łyżkę do wody i zanurz w niej doniczkę z trzykrotką. Będzie rosła błyskawicznie

Trzykrotka rośnie bardzo szybko, a dzięki odpowiedniemu nawożeniu zadbasz o jej kondycję. Najlepsze będą bogate w azot mieszanki przeznaczone do roślin o ozdobnych liściach. Możesz również sięgnąć po domowe mikstury. Bogate w azot są gnojówka z pokrzyw czy obornik, ale to raczej kiepski wybór do podlewania roślin w domu. Najlepszym domowym nawozem do trzykrotek będzie woda z dodatkiem żelatyny. Jak go przygotować?

  • Łyżkę żelatyny rozpuść w filiżance ciepłej lub gorącej (ale nie wrzącej) wody.
  • Dodaj dwie filiżanki zimnej wody.

Odstaw, aż mikstura osiągnie temperaturę pokojową. W misce z nawozem zanurz doniczki z trzykrotką. Pozostaw na 20 minut. Po tym czasie wyjmij pojemniki, odczekaj, aż nadmiar wody spłynie. Zabieg powtarzaj raz na miesiąc lub dwa.

Więcej o: